Kõrvemaa suusamaraton jääb lumepuuduse tõttu ära

Tallinna_suusamaraton start möödunud aastal. Foto: Tarmo Haud
Tallinna_suusamaraton start möödunud aastal. Foto: Tarmo Haud

Kõrvemaa Nelikürituse korralduskomitee teatel jääb eeloleval pühapäeval toimuma pidanud Sportland Kõrvemaa suusamaraton ja kogupere suusapäev lumepuuduse tõttu ära.

Kui Kõrvemaa maratoniraja olukord oli nädala alguses veel hea, siis viimased kaks ööpäeva sadanud vihm ja plusskraadid on olukorda drastiliselt muutnud. Nädala lõpuks lubatakse küll miinuskraade, kuid mitte sademeid ja see muudab niigi lumevähese raja sõitjatele ohtlikuks.

Kõikidele suusamaratonile registreerunutele pakutakse võimalust oma osalusõigus kanda üle 22. aprillil toimuvale Sportland Kõrvemaa Kevadjooksule või osaleda aastal 2018 Sportland Kõrvemaa Suusamaratonil tasuta.

Korraldajate soovitused eelolevaks nädalavahetuseks, 4.-5. märtsiks: Laupäeva hommikul kl 10 saab uisutada, kell 12 algab tõukekelgumatk. Ka pühapäevaks jätkub tegevust: kell 10 algab uisuhommik, kell 13 rabamatk ja uisutamine, kell 13.30 tõukekelgumatk.

FATrattad ja tõukekelgud on põnevaks matkamisvahendiks mööda tähistatud matkarada, mitte suusaradadel. Kelgumägi ja snowtube`i nõlvad avatud ainult tuubidega sõitmiseks!