Kõrvemaa suusamaraton toimub plaanikohaselt 25. jaanuaril

Laupäeval, 25. jaanuaril toimuva suusamaratoniga algab RMK Kõrvemaa Nelikürituse sari. Kõrvemaal on juba praegu Eesti parimad lumeolud.

Tänavuse liikumisaasta esimene suurem suusasõit, RMK Kõrvemaa Suusamaraton, toimub laupäeval, 25. jaanuaril. Stardi- ja finišipaik asub Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses.  Päev algab kell 12 RMK suusasõitudega lastele. Lastesõitudele registreerimine ja võistlus toimub RMK lastealal ”Noorendik” ning on kõigile tasuta.

Kell 12.30 antakse RMK Kõrvemaa Suusamaratoni põhisõidu, 38 km distantsi, start. Veerand tundi hiljem, kell 12.45, lähevad rajale 19 km harrastussõitjad. Sõidetakse vabatehnikas, aga kogu raja ulatuses on võimaluse korral sees ka klassikajälg. Pikema raja sõitjad läbivad kaks 19 km pikkust ringi ja lühemal rajal osalejad ühe.

Kuna lähinädalate ilmaprognoos lubab mõõdukalt külmakraade ja lumelisa, siis võib eeldada, et tänavune RMK Kõrvemaa Suusamaraton toimub plaanipäraselt.

RMK Kõrvemaa Suusamaraton on avalöök 2014.a. RMK Kõrvemaa Neliküritusele. Lisaks Suusamaratonile kuuluvad Nelikürituse kavva 27. aprillil toimuv Kevadjooks, 19. juulil aset leidev Triatlon ning 27. septembril sõidetav Rattamaraton.

Registreerida saab RMK Kõrvemaa Suusamaratonile ja Neliküritusele internetiaadressil: www.jooks.ee.