Kõrvemaa suusamaratoni võitsid Taavi Lehemaa ja Merilin Jürisaar

Suusatajad Kõrvemaal.
Suusatajad Kõrvemaal.

Täna toimus Kõrvemaa matka- ja suusakeskuses vabatehnikas Sportland Kõrvemaa suusamaraton, mille täispika 38 km pikkuse distantsi võitis meestest Taavi Lehemaa ja naistest Merilin Jürisaar.

Taavi Lehemaa võttis esimese 19 km pikkuse ringi rahulikumalt ja suur ligi 20-meheline grupp püsis koos. Mees pani oma paremuse maksma viimasel tõusul. “Rada oli värske lume all, esimene ring kulges väga rahulikult. Ringi lõpus panin natuke tempot juurde, et gruppi väiksemaks saada. Hiljem juba läksin täispangale, et eest ära saada,” rääkis Lehemaa Jooksjale. Ta seadis eesmärgiks üksi eest ära saada.

Juri Širokov Elva suusaklubist läks Lehemaaga kaasa. “Töötasime koos ja saime nii vahe sisse. Viimase tõusu peal ründasin ja õnnestus eest suusatada,” ütles Lehemaa, kes võitis maratoni ajaga 1:43.37. Teise koha sai kümme sekundit võitjale kaotanud Juri Širokov. Kolmandana jõudis kahelt ringilt tagasi Andres Kollo ajaga 1:46.07.

Naistest võitis maratoni Merilin Jürisaar ajaga 1:52.31. “Võidu tõi kindlasti hea enesetunne, supersuusad, mis isa suur töö ja vaev ning pere toetus nii rajal kui raja ääres. Algul oli plaanis rahulikumalt võtta, leppisime isegi isaga kokku, et sõidan temaga koos. Peale 5 km ilmus konkurent (kolmanda koha omanik) välja ja otsustasin 8 km, et tõstan kiirust ja lähen kiiremate meestega kaasa. Viimasele ringile suusatasin 5-6 liikmelise grupiga ja sõitsin nendega lõpuni välja,” ütles Jürisaar Jooksjale.

Teine naine oli N40 vanuseklassi võitja Sille Rell 2:01.10-ga ja kolmas Uljama Jurlova ajaga 2:06.53. Poole lühema ehk 19 km distantsi võitis Aron Ott ajaga 54.55. Teise koha sai Mihhail Blohhin 58.52-ga ja kolmanda koha Allan Mägi 59.11-ga.

Kõrvemaa suusamaratoni tulemused