Kõrvemaa triatlonile on tulemas üle 500 harrastaja, ilmaprognoos soodne

Laupäeval, 13. juulil toimuvale RMK Kõrvemaa triatlonile on tulemas rekordiliselt osalejaid – starti on tulemas üle 500 harrastaja.

Võidumõtetega lähevad osalema kahe viimase aasta võitja Priit Ailt, Eesti triatloniparemikku kuuluvad Urmas Utar, Siim Kauge, Ravšan Balgabajev. Naistest on peafavoriidid õed Kairi ja Sandra Schmidt Ida-Virumaalt, mitmekordne Kõrvemaa Nelikürituse võitja Signe Parm ning mitmed teised. Harrastajatel tasub tulla kogu perega, sest kavas on ka lasteduatlon ning mitmekülgset tegevust jätkub suviselt kaunil Kõrvemaal kõigile.

Aegviidu lähedal Soodla veehoidlas ja Kõrvemaa maastikul toimuv rahvaspordiüritus algab homme kell 11.30 Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses lasteduatloniga. Kell 12 antakse Soodla veehoidla juures start RMK Kõrvemaa  triatlonile, mis tuleb läbida ca 350 meetrit ujudes, 22 km maastikurattal ja 4 km joostes. Saku joogipunktides pakutakse osalejaile vett ja spordijooki, vajadusel on valmis meditsiiniteenistus. Võistluskeskuses on kogu päeva võimalik tutvuda partnerite väljapanekuga. Sportlandi telgist on sel päeval võimalik soodsalt osta triatlonivarustust ja teisi sporditooteid.

Ilmaprognoos lubab sooja ilma, mistõttu soovitavad korraldajad osalejail valida mõistlik riietus ja jõukohane tempo. Veetemperatuur Soodla veehoidlas on 21 kraadi, õhusooja peaks laupäeval tulema +25 ringis. Et tegemist on enamikule osalejaist eelkõige mõnusa rahvaspordiüritusega, siis tuleks järgida põhimõtet – tähtis pole võit, vaid osavõtt.

Triatlon on kolmas osavõistlus RMK Kõrvemaa Neliküritusest, mis koosneb neljast rahvaspordiüritusest: suusamaraton (toimus 26. jaanuaril), kevadjooks (27. aprillil), rahvatriatlon 13. juulil ja rattamaraton 21. septembril.