Kõva Mehe Jooks paneb vaimu ja keha proovile

Laupäeval, 22.juunil kell 12 antakse start VI Kõva Mehe Jooksule, mis ühtlasi juhatab sisse ka võidupüha ja jaanipäeva nädalavahetuse. Eestis ainulaadsel ja emotsionaalsel spordisündmusel peavad osalejad traditsiooniliselt läbima joostes 10 km raja, kus võistlejatel tuleb läbida ja ületada erinevaid looduslikke ja spetsiaalselt jooksu jaoks ehitatud takistusi.

Üle 300 eelregistreerunud osalejale teevad raja läbimise meeldejäävalt raskeks läbi jõe ja üle heinapallide virna jooksmine, veekogu läbimine ja saviseinast üles ronimine, mudas roomamine ja torudesse sukeldumine, tiheda metsatuka läbimine, autokummides ja üle poorde turnimine ning palju muud.

Enne põhijooksu on lapsed oodatud minirajale, kus ka väikesed takistused ootamas. Lisaks saavad lapsed hullata Skypargi batuudil.

Kõva Mehe Jooksu lõpuprotokolli reeglitepärase aja kirja saamiseks peavad osalejad läbima-ületama kõik rajale jäävad takistused. Lisaks individuaalsele arvestusele selgitatakse ka kõige kõvem tiim, mille arvestuses liidetakse kokku kolme osaleja ajad ja väikseima ajaga tiim on võitja.

Korraldajate poolt on lõpetajale Kõva Mehe särk ning 300le esimesele ka medal. Kõik lõpetajad saavad peale jooksu minna väsinud lihaseid kosutama Saunapunkti soome ja vene sauna. Jooksu lõpus kostitab osalejaid meeleoluka muusikaga Erich Krieger.

Kõva Mehe Jooksu korraldajate Stamina Spordiklubi ja Saunapunkti eesmärk on mitmekesistada liikumisharrastuse ja rahvaspordiürituste kalendrit ning pakkuda harrastusportlastele võimalust ennast proovile panna. Eelregistreerimine VI Kõva Mehe Jooksule lõpeb neljapäeval, 20.juunil. Info, registreerimine ja eelmiste Kõva Mehe Jooksude meenutused www.stamina.ee/kovamees

Kõva Mehe Jooksu võistluskeskus ja start on Tallinna kõrval paiknevast Laagri asulast 2km kaugusel olevas Saunapunktis. Asukoha kaart.

Kohalejõudmise info Kohale saab ka elektrirongiga, maha tulla Padula peatuses. Autoga Tallinna poolt: Laagri keskusest sõita 2 km Vanamõisa küla või Saue linna poole. Saue poolt: sõita Alliku Laagri poole. Parkimine on korraldatud võistluskeskuse kõrval põllul.