Kõva Mehe Jooksu võitsid Sander Vaher ja Evelin Talts

Neljakordne Kõva Mehe Jooksu võitja Sander Vaher rajal takistust läbimas.
FOTO: SK Stamina
Täna Tallinna kõrval Laagri asula lähedal Saunapunktis toimunud 8. Kõva Mehe Jooksu raske mitmete takistustega 10,5 km pikkuse distantsi võitis meestest neljandat korda orienteeruja Sander Vaher ja naistest jooksjakarjääri lõpetanud Evelin Talts.  
Osalejatele tegid raja läbimise meeldejäävalt raskeks jõe ületamine, üle heinapallide virna jooksmine, erinevate veetakistuste ületamine ja läbimine, mudas roomamine ja torudesse sukeldumine, tiheda metsatuka läbimine, üle poorde turnimine ning palju muud. Jooksu võitnud Sander Vaheril kuluks kõige selle sooritamiseks aega 47.07,5. “Võit tuli kergemini kui eelmisel aastal, aga ei saaks öelda, et lihtsalt. Kuna ma olen hetkel kiiruse mõttes kehvas vormis, siis oli plaan kohe alguses selline tempo peale panna, et ise mugavustsoonist väljas oleksin. Tuli vaid loota, et ka teistele on selline tempo ebamugav,” ütles Vaher Jooksuportaalile. Kuna vahe kärises kohe algul tema jaoks meeldivalt pikaks, siis püüdis Vaher takistusi läbida võimalikult rahulikult ja puhtalt. “Ei saaks öelda, et see täielikult oleks õnnestunud, aga kuhugi väga pikalt ka kinni ei jäänud,” lisas Vaher. Järgmine lõpetaja kaotas talle ligi minuti. Teiseks tulnud Veiko Sulevi lõpuaeg 48.06,4. Kolmanda koha võitles välja Ats Sõnajalg (Sparta) ajaga 49.03,1
Parima naisena tegi kõva katsumuse läbi tipptasemel jooksjakarjääri lõpetanud, kuid vaatamata sellele heas vormis olev aeroobikatreener Evelin Talts (Sparta), kes sai üldjärjestuses 25. koha ajaga 56.22,00. Viimati võitis Talts Kõva Mehe Jooksu 2011. aastal. “Mõtlesin, et teen pulli. Võrreldes kolme aasta taguse jooksuga oli täna rajal palju rohkem takistusi. Andis ikka rassida,” rääkis Talts Jooksuportaalile. Kõige raskemaks takistuseks pidas ta seekordsel jooksul köitest tehtud kõrgel ämblikuvõrgul turnimist, kus jalgupidi kinni jäi. “Õnneks tuli minu järel džentelmen Tarmo Reitsnik, kes mu jala võrgust vabastas,” kiitis Talts. Tiigist üle saamiseks pidi ta ujuma, sest vesi osutus kohati üle pea olevaks. “Paljud jooksid uue kollase Kõva Mehe Jooksu särgiga, mina panin kõige vanemad riided selga. Naistel oli teatud eelis, sest väike keha võimaldas nende takistuste, kust ülevalt ei jaksanud minna, alt läbi minna, erinevalt meestest. Tore üritus, mis sa ikka niisama mööda asfalti jooksed, igav ju. Tänane jooks on hea treening takistusjooksuks,” arvas Talts, kes praegu naudib suvepuhkust. Järgmisena plaanib ta osaleda 25. juulil ümber Saadjärve jooksul.

Teise naisena jõudis finišisse Grete Gutmann 57.32,1-ga ja kolmandana teise stardiga võistlust alustanud Airi Undrits 1:06.24-ga. Tiimide arvestuses võitis esikoha Sparta I võistkond (Ats Sõnajalg, Aleksander Kulešov, Priit Kajari) ajaga 2:38.40, järgnesid Vanad Sõbrad (Martin Sagaja, Janar Pähn, Sulev Lokk) ja Saunakliinik (Margus Täht, Jano Järvelaid, Raido Laidla). 

Kõva mehe jooksu tulemused
JOOKSUPORTAAL