KÕVA SÕNA! Roman Fosti jooksis Valencia maratonil Eesti kõigi aegade teise tulemuse

Roman Fosti. Foto: Scanpix
Roman Fosti. Foto: Scanpix

Roman Fosti jooksis täna Valencia maratonil võimsa isikliku rekordi 2:12.50, mis andis talle 36. koha. Ühtlasi on tegemist Eesti kõigi aegade teise tulemusega.

“Enesetunne oli väga hea. Pool maad jooksin plaanitust kiiremini. Poolmaraton  tuli natuke alla 1:05. 28. kilomeetril tundsin korraks jalgade kangust, kuid see läks üle. Kahes punktis ma ei saanud geeli kätte. Päris  suur punt oli koos neid, kes tahtsid joosta aega 2:11.30. 30. kilomeetril tekkis kõhuprobleem ja mul hakkas pistma,” rääkis Fosti pärast maratoni.

“Viimased seitse kilomeetrit maksid lõivu. Ei suutnud kahjuks 2:11.30 tempos lõpuni joosta. Mul on hea meel selle üle, et parandasin viie minutiga isiklikku rekordit,” lausus Fosti. Tema varasem tippmark oli 2:17.54, mille jooksis 2014. aastal Zürichis. Pärast tänase maratoni lõpetamist tuli Fostil kõik seest välja, mida täna tarbis. “Detsembris pean ravima oma kõhtu ja uuel hooajal täitma olümpianormi. Arvan, et see on väga reaalne,” lisas Fosti. Tokyo olümpiamängude norm on 2:11.30.

Raido Mitt pärast Valencia maratoni. Foto: erakogu
Raido Mitt pärast Valencia maratoni. Foto: erakogu

Oma isiklikku rekordit parandas Valencias ka Raido Mitt, kelle lõpuaeg oli 2:24.19. Tema senine parim tulemus 2:26.52 pärines Tallinna maratonilt, kus tegi maratonidebüüdi. “Olen ajaga väga rahul. Oli raske maraton, eriti viimane kolmandik. Alustasin julgelt, kuna tunne oli hea ning grupid sobivad. Poolmaratoni vaheaeg tuli 1:10.09, pärast mida lasin tempo natuke alla, kuna sain aru, et lõpuni sellise tempoga ma minna ei suuda,” sõnas Mitt ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

“Mõned kilomeetrid tulid veel päris hea tundega, aga viimane kolmandik läks raskeks. Olen väga rahul, et suutsin lõpuni pingutada ning suurt ajalist kukkumist vältida. Olen eriti rahul, et paljude väikeste tagasilöökide kiuste viimasel paaril kuul suutsin hoida keskmist tempot 3.25 kilomeetrile ning joosta isikliku rekordi. Kiire algus oli taktikaliselt hea valik,” leidis Mitt.

Valencia maratoni võitis etioopialane Kinde Atanaw Alayew rajarekordiga 2:03.51. Teise koha sai Türgi maratoonar Kaan Kigen Ozbilen Euroopa rekordiga 2:04.16. Kolmandaks tuli etioopialane Guye Idemo Adola ajaga 2:04.42.