Kristjan Ilves avab MK-sarja hooaja omale Itaalias

Kristjan Ilves. Foto: Scanpix
Kristjan Ilves. Foto: Scanpix

Vigastusest paranenud Eesti kahevõistleja Kristjan Ilves suundub homme pärast väikest treeningpeatust Norra koondisega Lillehammeris edasi Itaaliasse Val di Fiemmesse, kus tema jaoks toimub selle hooaja esimene maailmakarikasarja võistlus.

“Olukord on päris hea. Olen tagasi mäel. Samm.sammult läheb paremaks ja loodan, et võistlus tuleb hästi välja,” rääkis Ilves. Val di Fiemmes loodab ta, et hüpped tulevad hästi välja ning suudab oma tasemele vastavalt distantsi ära suusatada. “Kohta on mul raske öelda, aga teistega (norralastega – toim.) võrreldes ei tohiks tase väga hull olla,” arvas Ilves. “Teised on maailmatipus ja loodan, et suudan norrakatele kandadele astuda. Nad on minusse sõbralikult suhtunud ja ütlesid, et on äge, et olen tiimis tagasi.”

Novembri lõpus hüppemäel kukkunud ja kaela piirkonnas lülisamba sidemeid vigastanud Kristjan Ilves on nüüdseks paranenud ja saab korralikult harjutada. Õnnetus juhus mullu 17. novembril Falunis Norra meistrivõistlustel kahevõistluses, millest võttis osa ka Kristjan Ilves. Suur võistlejate arv ja ebatavaliselt soe ilm tingisid võistlustingimuste kiire muutumise, mis omakorda põhjustas hüppevõistlusel kahe sportlase kukkumise, neist üks oli Kristjan Ilves.

Maandumisel läks tal üks suusk kandi peale. Kuna nõlv oli tavapärasest pehmem, jäi suusk lume sisse kinni ja pööras saapa klambri nupu lahti. Selle tulemusena tuli suusa Ilvese jalast ära ning ta kukkus.