Kristjan Ilves diskvalifitseeriti kombe tõttu

Kristjan Ilves  Foto: Tairo Lutter/EESTI MEEDIA/Scanpix
Kristjan Ilves. Foto: Tairo Lutter/EESTI MEEDIA/Scanpix

Kahevõistlejat Kristjan Ilvest tabas täna Itaalias Val di Fiemmes maailmakarikaetapil ebaõnn, sest ta diksvalifisteeriti hüppevõistluselt kombinesooni tõttu.

Ilvesele pandi süüks, et tema hüppekombinesoon on liiga väikese õhu läbilaskvusega. Kahevõistlus ja suusahüpped on ala, kus paljud faktorid on peaaegu detailideni ise reguleeritavad nagu näiteks kaal jms. Kristjani Ilvese sõnul ei ole varem kombinesooni õhu läbilaskvust kusagil võistlustel kontrollitud. “Lisaks ei ole võimalik seda ka kusagil lasta kontrollida. Puhtalt õnne värk ja täna sellega ei vedanud,” ütles Ilves.

Eesti kahevõistleja ei jäta jonni ja praegu on tal plaan maailmakarikasarja karusselliga edasi minna. Järgmine etapp toimub 17.-20. jaanuaril Prantsusmaal Chaux-Neuves. Tänase kahevõistluse võitis 10 km murdmaasõitu pärast hüppevooru 4. kohalt alustanud sakslane Vinzenz Geiger. Talle järgnes kaasmaalane Johannes Rydzek (+7,6), kes hüppevooru järel oli kuues. Kolmanda koha sai hüppemäel samuti kolmas olnud jaapanlane Akito Watabe (+40,6).

Tänase kahevõistluse tulemused