Kristjan Ilves langes Otepääl kahevõistluse MK-etapil suusasõiduga 28. kohale

Kristjan Ilves. Foto: Scanpix

Kristjan Ilves sai täna Otepääl jätkunud maailmakarikaetapil 48 sportlase konkurentsis 28. koha, andes pärast hüppevooru murdmaarajal tagant tulnud ja temast möödunud meestele ära 15 kohta. Vaatamata sellele teenis Ilves oma hooaja esimesed MK-punktid.

Ilves hüppas 92 meetrit, millega teenis 116,8 punkti. Ta alustas 10 km murdmaasõitu 13. kohalt liidrist norralasest Jarl Magnus Riiberist 1.10 hiljem. Norralane hüppas 98 meetrit ja sai selle eest 134,3 punkti. Murdmaadistantsil asusid teda jälitama teise ja kolmandana vastavalt sakslased Manuel Faisst (+0.30) ja Johannes Rydzek (+0.36). Faisst hüppas 95,5 m, mis andis talle 126,9 punkti ja Rydzek 94,5 m, mille eest anti 125,4 punkti.

Murdmaarajal asus Ilves esimese 2,5 km pikkuse ringi järel 10. kohal, minnes gruppi vedama, selleks andsid talle hea võimaluse hästi libisenud suusad. Poolel maal püsis eestlane veel eelviimasena grupis 17. kohal, ent 6,1 km peal hakkas ta grupist maha jääma, olles 18. kohal. Viimast ringi alustas Ilves 24. kohalt, kaotades liidrile 1.33,1. Viimase ringiga andis ta ära veel neli kohta ning lõpetas tänase võistluse 28. kohal (+1.41,2).

“Raskelt tuleb. Võrreldes eilsega oli algul tunne parem. Punt liikus sellisel kiirusel, mida enam ei kannatanud. Vaadates oma seisu eelmisel nädalal, võib täna rahul olla. Vähemalt olen tagasi võistluskarusellis. Täna olid tõesti väga head suusad. Meeletu energia läks grupis sõitmiseks, ime, et keegi keppe ja suuski ei murdnud seal,” kommenteeris Ilves pärast võistlust. “Tunnen, et see vorm, mis olema peaks ei ole kaugel. Keha ei tööta veel nii nagu peaks ja südametöö ei ole veel ka nii hea. Pundis käis võitlemine rajal kohtade pärast. Minu hetke vormist selleks ei piisanud,” tõdes ta.

Tänase meeste kahevõistluse võitis algusest peale liidrikohta hoidnud norralane Jarl Magnus Riiber. Teise koha sai kolmandalt kohalt murdmaasõitu alustanud sakslane Johannes Rydzek (+20.9). Kolmanda koha pärast läks tihedaks heitluseks nelja mehe vahel, sellest väljus kõige kiiremini 8. kohalt suusatamist alustanud jaapanlane Akito Watabe (+43,6). Vaid ühe sajandikuga kaotas talle 16. kohalt 4. kohale tõusnud sakslane Vinzenz Geiger. Murdmaarajale teisena startinud tema kaasmaalane Manuel Faisst jõudis finišisse 10. kohal (+1.05,7).

Meeste kahevõistluse tulemused

Naiste kahevõistluses alustas Annemarii Bendi 5 km murdmaasõitu pärast hüppevooru 17. kohalt (+2.30) ja Triinu Hausenberg viimaselt ehk 23. kohal (+4.19). Liidrina läks rajale austerlanna Lisa Hirner. Teist päeva järjest võttis võidu ameeriklanna Tara Geraghty-Moats, kes pärast hüppevooru asus alles 5. kohal. Teise koha sai austerlanna Lisa Hirner (+23,5) ja kolmanda koha teisena alustanud jaapanlanna Ayane Miyazaki (+25,9).

Eestlanna Annemarii Bendi lõpetas võistluse 16. kohal (+3.11,0), kusjuures finišijoone ületas ta koos norralanna Marte Leinan Lundiga, kes sai kirja täpselt sama aja, kuid fotofiniš andis norralannale parema ehk 15. koha. Triinu Hausenberg oma positsiooni murdmaarajal parandada ei suutnud ning piirdus viimase ehk 23. kohaga (+6.23,6). Suurima tõusu tegi murdmaarajal jaapanlanna Anju Nakamura, kerkides 19. kohalt 7. kohale.