Kristjan Ilves lõpetas Trondheimi MK-etapi 17. kohal

Kristjan Ilves. Foto Tairo Lutter/POSTIMEES/SCANPIX
Kristjan Ilves. Foto Tairo Lutter/POSTIMEES/SCANPIX

Kristjan Ilves sai täna Trondheimis kahevõistluse maailmakarikaetapil 17. koha, kusjuures pärast hüppevooru kvalifikatsioonivõistlust asus ta nii kõrgel kohal kui kümnes, vahetult MK-sarja liidri, sakslase Johannes Rydzeki ees.

“Hüppega võis rahule jääda ja murdmaal polnud ka suurt viga. 15 sekundit jäi esikümnest puudu, aga lõpus lihtsalt sellist võimu enam ei olnud,” ütles Ilves Jooksjale. Ta hüppas 132 meetrit, mille eest andsid kohtunikud talle 117,6 punkti. Enamik suusahüppajaidki ei küündi nii kaugele. “Eks suusahüppajatel ole hoogu ka kõvasti vähem,” märkis Ilves. Ta lubas jääda kahevõistluse juurde ning põhihüppajaks mitte minna.

113 meetrise hüppega 82,5 punkti teeninud Karl-August Tiirmaa sai hüppemäel 46. koha ja Kail Piho 51. koha 103,5 m hüppe ja 61,7 punktiga. Pikma hüppe tegi austerlane Mario Seidl, kelle õhulend kandus 138 meetri peale (136,2 punkti). Kuna ilm ei võimaldanud täna hüppevooru läbi viia, lubati kahevõistlejad murdmaarajale kvalifikatsioonis tulemuste põhjal.

Kristjan Ilves alustas 10 km murdmaasõitu 10. kohalt, austerlasest 1.14 hiljem. Kail Piho sai murdmaarajale 3.35 pärast liidri starti. Alla minuti kaotasid austerlasele sakslased Manuel Faisst (+0.16) ja Eric Frenzel (+0.26) ning prantslane Maxime Laheurte (+0.58). Kahevõistluse võitis Eric Frenzel. Johannes Rydzek kaotas talle 19,2 ja Fabian Riessle 22,2 sekundiga.

Suusarajal seitse kohta ära andnud Kristjan Ilves kaotas Frenzelile 1.52,1. Vaatamata sellele kordas Ilves oma parimat tulemust. Seevastu Kail Piho parandas murdmaarajal kohta kahe positsiooni võrra, tõustes 49. kohale. Kaotust võitjale kogunes 5.29,4. Karl-August Tiirmaa sai Eric Frenzelilt ringi sisse ja kohtunikud võtsid ta seetõttu rajalt maha.

Kahevõistluse Trondheimi MK-etapi tulemused