Kristjan Ilves napsas MK etapil viimase punktikoha

Kristjan Ilves. Foto LIIS TREIMANN/POSTIMEES/SCANPIX
Kristjan Ilves. Foto LIIS TREIMANN/POSTIMEES/SCANPIX

Kristjan Ilves sai täna Itaalias Val di Fiemmes kahevõistluse MK-etapil 30. koha, noppides viimasena 41 osalenud mehe seas maailmakarika punkti.

Hüppemäel mõõdeti Ilvese hüppe pikkuseks 120 meetrit, mis andis talle pärast hüppeid 20. koha. 10 km pikkudele suusadistantsile liidrist austerlasest Mario Seidlist (hüpe 132 m) 1.40 sekundit hiljem startinud Ilves kaotas esimesena finišisse jõudnud Eric Frenzelile 2.44,3. Austerlasest 1.45 hiljem startinud Johannes Rydzek tuli teiseks ning kaotas etapi võitnud kaasmaalasele 24,2 sekundit. Kolmanda koha saii norralane Magnus Moan (+25,9).

Ilvese sõnul osutus suusasõit täna äärmiselt raskeks. “Alustasin ka liiga kiirelt ja siis olin terve distantsi võlas. Kaks võistlust on veel ees ja usun, et tunne läheb järjest paremaks,” ütles Ilves Jooksjale. “Mis puudutab hüppeid, siis need on täitsa head isegi olnud, sellised pisivead pigem tulid sisse. Varu peaks veel olema.” Hüppemäel tahab Ilves kindlasti veel meetreid juurde saada. “Mis siin muud ikka, tuleb niiöelda hagu anda,” märkis kahevõistleja.