Kristjan Ilves võitis kahevõistluse suve GP üldarvestuses esikoha

Kristjan Ilves. Foto: Romina Egger
Kristjan Ilves. Foto: Romina Egger

Kristjan Ilves tõi koju kahevõistluse suvise maailmakarika ehk suve GP üldvõidu. Punktide järgi 5. kohta hoidnud sportlane saavutas suvistel võistlustel: 7., 14., 10., 5., 11. ja 5. koha. Suve GP üldvõitjaks saab aga osaleja, kes on osalenud kõigil etappidel, ning on kogunud sealjuures suurima punktisumma.

Tervel Suve GP-l hästi esinenud Ilves näitas ka viimastel võistlustel Planicas suurepäraseid tulemusi. Laupäevasel võistlusel peale hüpet 2. kohta hoidnud Kristjan pidi murdmaarajal 9 kohta loovutama ning ületas finiši joone 11. kohal, kaotades tugeva sõiduga norralasele Magnus Moanile 54 sekundiga. Karl-August Tiirmaa sai 25. koha (+1.39,9) ja Kail Piho 45. koha (+3.47,5).

Pühapäevasel võistlusel näitas Kristjan hüpetel päeva 5. tulemust ning ka murdmaarajal suutis ta seda positsiooni hoida, ning tasuks seega 5. koht, kusjuures kaotas võitjale 5,2 sekundiga. Võitjaks tuli taas tugevat sõitu näidanud Magnus Moan. Karl-August Tiirmaa saavutas 29. koha (+2.06,8).

Kristjan Ilves ise kommenteeris üldvõitu järgmiselt: “See tähendab mulle palju, sest me oleme väike riik ning iga võit on oluline, nii et loomulikult olen ma rahul.”

Sellega lõppes kahevõistlejatel suvine periood. Edasi valmistutakse talviseks hooajaks peamiselt lumel. Esimene maailmakarikasarja võistlus talvisel hooajal leiab aset Rukal 24.-26. novembril. Kodumaal saab kogu kahevõistluse eliiti võistlemas näha jaanuari esimesel nädalvahetusel, 6.-7. jaanuaril, kui Tehvandi spordikeskuses leiavad aset meeste maailmakarikasarja etapp ja esimene naiste kontinentaalkarikasarja etapp.