Kristian Otlot ja Juliana Dementšenko tulid Baltimaade noorte meistriks

Kristian Otlot võidetud medaliga. Foto: EKJL
Kristian Otlot Vilniuses võidetud medaliga. Foto: EKJL

Vanameister Urmas Põldre juhendamisel harjutav Kristian Otlot võitis 15. juulil Leedu pealinnas Vilniuses kuni 16aastaste Baltimaade meistrivõistlustel 1500 m jooksu ja Tallinna spordiseltsi Kalev keskmaajooksja Juliana Demeštšenko 800 m jooksu.

Otlot saavutas 1500 m jooksus kindla kolmesekundilise vahega võidu Läti noormehe ees isikliku rekordiga 4.16,19. Otloti isiklik rekord paranes 2,5 sekundit. “Jooks algas päris kiirelt, lätlase vedamisel läbiti esimene ring 66 sekundiga. Me ise plaanisime esimese ringi joosta 68 sekundiga,” mainis Kristian Otloti treener Urmas Põldre.

Edasi tempo pisut langes ja Kristian läks julgelt ise vedama, et omas tempos jätkata. “Plaanisime 68-69 sekundiga ringe läbida.Teine ja kolmas ring saigi nii joostud ning konkurendid maha raputatud, vahe kasvas siis juba 20 meetrile. Viimane 300 m oli vormistamise küsimus,” märkis Põldre. Neidude 800 m jooksu võitis Juliana Demeštšenko ajaga 2.18,78.