Kristo Reinsalu sai Frankfurdi maratonil 45. koha

Kristo Reinsalu koos Eero Kooklaga pärast Saadjärve jooksu. FOTO: erakogu

Täna, 26. oktoobril Saksamaal Frankfurdi maratonil startinud eestlastest sai parima koha Stamina Arcotransport jooksutiimi kuuluv Kristo Reinsalu, kes lõpetas üldarvestuses 45. kohal ajaga 2:31.30, edestades Norra suusakuulsust  Odd-Björn
Hjelmesetti.

Reinsalu sõnul tahtis ta parimat tulemust näidata Eesti meistrivõistlustel. “Inimene
kavatseb, jumal juhatab. Olin sunnitud jooksma SEB Tallinna maratoni põletikulise
hambaga, mida parasjagu tohtriga ravisime. Saavutasin võidu iseenda üle. Okas
jäi aga hinge. Ei tahtnud niimoodi seda Ameerika mägede hooaega
lõpetada,” rääkis Reinsalu Jooksuportaalile.

Peale SEB Tallinna maratoni tegi mees teadlikult otsuse lasta kaks nädalat
ainult seasörki. Jätkus võitlus põletikulise hamba päästmise nimel. “Nõnda oli
kosumise aeg paratamatu. Kui hakkasin neli nädalat enne Frankfurti end taas
rohkem liigutama, sai selgeks, et hambaravi ei anna tulemusi. Oleks seda
varem teadnud, siis…,” jätkas Reinsalu. Kahe ja poole nädalaga ta palju teha ei jõudnud: ühe
30-kilomeetrise pika otsa, paar 15-kilomeetrist tempojooksu ning natuke maratonirütmiga
intervalljooksusid. Paralleelselt tegeles Reinsalu  intensiivselt raamatu lugude
lõppviimistlemisega. Novembri teises pooles peaks Eesti Jooksu Kullafond minema
trükki.

“Tänane jooks ise näitas, et nii kehv ma ka ei ole (ehkki ekideni
meeskonda enam ei kõlba).  Pool maad ja 30 kilomeetrit tuli hea (isikliku graafikule
minutijagu miinust), aga lõpupoole andsin liiga palju ära. Enesetunne oli
kõikuv, kogesin ajutisi raskusehetki. Peale 30 kilomeetrit ei riskinud seetõttu
kaasa minna meie gruppi vedanud Saksa poisiga, kes lõpuks jooksis oma isikliku
2:28.40. Ühe võidu siiski sain. Panin ära Norra suusatuusale Odd-Björn
Hjelmesetile, kes lõpetas 2:32.05-ga. Ta ähkis ja puhkis nagu auruvedur, aga
viimased paar-kolm kilomeetrit tahtsin pisut rohkem,” võttis Reinsalu tänase maratoni kokku.

Kristo Reinsalu tempograafik Frankfurdi maratonil koos kilomeetri läbimise kiirusega:

Eesti naistest osutus parimaks Kirti Rebane ajaga 3:26.01, mis andis
talle naistest 176. koha ning N40 vanuseklassis 48. koha.
Stardiprotokollis seisis kirjas 34 eestlast.

Maratoni võitis keenialane Mark Kiptoo ajaga 2:06.49. Talle kaotas kümne sekundiga kaasmaalane Mike Kigen. Kolmanda koha sai samuti keenialane, selle võttis Gilbert Yegon 2:07.08-ga. Naistest võitis maratoni korraliku ajaga etioopialanna Aberu Kebede, kelle tulemuseks oli 2:21.21. Teiseks tuli keenialanna Sharon Chebet 2:23.44-ga. Viimase pjedestaali koha haaras etioopialanna Ashetu Bekere ajaga 2:24.59.