Kristo Reinsalu võitis kolmandat korda vana-aasta heategevusmaratoni

Stamina Arcotransport Tiimi jooksja Kristo Reinsalu võitis täna Tallinnas Rocca al Mares 9. vana-aasta heategevusjooksu raames toimunud maratoni ajaga 2:43.48, mis on ka uus rajarekord. Kui mullu tuli jooksjatel taluda -12kraadist pakast ja lumist rada, siis seekord kulges maraton plusskraadidega ning kerges vihmas. Möödunud aastal ja 2008. aastal võidu noppinud Reinsalu ei andnud konkurentidele mingisugust võimalust ning juhtis maratoni algusest peale. Esimesed viis kilomeetrit suutis temaga enam-vähem koos joosta mulluse teise koha omanik Ravšan Balgabajev. Järgmise 6,2 km ringiga kärises meeste vahe poolele minutile, kasvades iga ringiga veelgi. Lõpuks kaotas Balgabajev võitjale ligi 4 minutit, saades ajaga 2:47.37 teise koha. Kolmandana lõpetanud Stamina jooksja Allan Jaaska kaotas Balgabajevile pea 10 minutiga, finišeerides ajaga 2:57.33.
,
Kristo Reinsalu ütles Jooksuportaalile, et võrreldes mullusega oli joosta küll kergem, aga 3/4 distantsist vaevles ta kõhuprobleemide käes. “Sõin hommikul vist midagi valesti või mängis oma osa niiske ja ikkagi suhteliselt jahe ilm,” lausus Reinsalu, kes pidas vana-aasta maratoni tavaliseks veidi pikemaks pühapäevaseks pika otsa trenniks. “Viimasel ringil proovisin joosta veidi kiiremini, aga lihased olid juba külmast kanged ja enam nii hästi ei töötanud. Sellist lõpuaega ma ei oodanud. Ei arvanud, et tugevate trennide vahel võib niimoodi muuseas une pealt joosta,” rääkis Reinsalu. “Teise koha omanik sundis muidugi ka jooksma. Ta tegi väga hea jooksu. Kui ta jooksu rohkem harjutaks, siis ta võiks ehk samuti murda edaspidi vähemalt 2:40 piiri,” arvas võitja.
,
Naiste parimana saavutas esikoha üldjärjestuses 16. koha saanud Olga Andrejeva (Stamina Arcotransport Tiim) ajaga 3:14.05. Talle järgnesid Mari Boikov 3:37.53-ga ja Ruth Kalda 3:42.56-ga.

6,2 kilomeetri pikkuse jooksu võitis Stamina Arcotransport Tiimi esindaja Roman Fosti (pildil) ajaga 19.16. Talle kaotas ühe sekundiga Viljar Vallimäe (Sportkeskus.ee). Kolmanda koha sai Vallimäe klubikaaslane Martin Simpson 20.26-ga. Naiste parimaks osutus üldjärjestuses 12. kohal finišeerinud Evelin Talts (Stamina Arcotransport Tiim) ajaga 22.40. Õrnema soo esindajatest sai teise koha Evelin Taltsi klubikaaslane Merill Mägi 24.40-ga. Kolmas koht kuulus Egle Uljasele ajaga 25.22.