Kristo Reinsalu võitis vana-aasta heategevusmaratoni

19. detsembril Tallinnas toimunud vana-aasta heategevusjooksul võidutsesid täispikal maratonidistantsil kui ka lühemal maal korraldajaklubi Stamina jooksjad. Maratoni võitis Kristo Reinsalu (SK Stamina) ajaga 2:53.10. Tema oli ka ainus, kes suutis talvisel rajal saada tulemuse alla kolme tunni. “Plaanis ei olnud võistelda, vaid teha pikk tugev treening ja nii ka põhimõtteliselt läks. Ilm oli külm (-10 c), aga mitte väga hull. Raskemaks tegi jooksu pigem rada ise, kuna teine pool 6,2 km pikkusest ringist oli konarlik, ” ütles Reinsalu, kelle jaoks oli tegemist elu teise maratoni võiduga. Mees jäi oma tulemusega rahule, kuna õnnestus treeningtsüklile panna korralik punkt. “Müts maha korraldajate ees, kes nägid palju vaeva ja ilmastikutingimuste kiuste ei andnud alla,” lisas võitja.
Teisele kohale jooksis end Ravshan Balgabaev 3:04.00-ga. Kolmandana finišeeris veteransportlane Jaanus Pedak (SK West-Sport) 3:04.22-ga. Naistest saavutas esikoha üldjärjestuses 17. kohal lõpetanud Grete-Liis Arro (Tabasalu TK) 3:41.43-ga. Teise koha sai Kadri Possul 4:15.54-ga. Kolmandaks tuli Eesti ainsa naisjooksjana Sparthaloni läbi teinud ultrajooksja Heleen Vennikase ema Pille Vennikas ajaga 4:38.01. Kokku lõpetas maratoni 66 startinust 61.

Lühemal, 6,3 km pikkusel distantsil kuulus Stamina jooksjatele koguni kolmikvõit. Esikohale tuli Sergei Tšerepannikov ajaga 20.43. Teise koha sai Roman Fosti 20.51-ga ja kolmanda koha Taavi Tambur 20.54-ga. Parima naisena lõpetas üldjärjestuses 16. kohal Annika Rihma (Sportkeskus.ee) ajaga 24.07. Talle järgnesid Olga Andrejeva (SK Stamina) 25.11-ga ja Kristina Dolmatova (SK Stamina) 25.22-ga. Kokku osales lühemal maal 163 jooksjat.