Krossijooksu EMil esindab Eestit viis meest

Foto: Eurpean Athletics
Foto: European Athletics

Eesti kergejõustikuliidu juhatus kinnitas viieliikmelise koondise, mis osaleb 9. detsembril Hollandis Tilburgis toimuvatel Euroopa murdmaajooksu meistrivõistlustel.1500 m pikkune rada kulgeb Beekse Bergeni pargis järve ääres, mistõttu on kohati üpris porine.

Meeste põhiklassis asuvad 10,3 km pikkuse distantsi starti Olavi Allase, Karel Hussar ja Kaur Kivistik. Kolmest mehest kaks võistlevad esmakordselt tiitlivõistlustel Olavi Allase ja Karel Hussar. “Minu jaoks on see esimene krossi EM ja üldse esimene suurem tiitlivõitlus. Starti lähen mõttega, et anda endast parim. Täpsemaid eesmärke kõva häälega välja ei hõiska. Rada tundub liivane ja porine, aga eks tingimused on võrdsed kõigile meestele ja valmis tuleb olla kõigeks,” sõnas Hussar ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Debüüti tegev Olavi Allase tunnistas, et ei ole sellistes tingimustes varem võistelnud, mistõttu saab huvitav olema.

Eesti esinumbrina läheb rajale Kaur Kivistik, kel mitmekordne krossijooksu EMi kogemus olemas. “Peale suviseid staadionivõistlusi otsustasingi, et valmistun tugevalt EMi krossiks ja teen selle jaoks väikese treeningtsükli. Hetkel on treeningud läinud hästi ja lähen starti suurte ootustega. Rada paistab päris liivane ja pehme. Meeste start on sel päeval viimane ehk esimeste jooksudega joostakse kindlasti rada veel hullemaks, kui ta algul tundub. Ilmselt kiireid aegu seal ei joosta. Võidavad kergemad ja tugeva jalaga jooksjad,” prognoosis Kivistik. Tema parim koht krossijooksu EMil on olnud 19., U23 vanuserühmas mitmed aastad tagasi. “Selle koha tahaksin seekord ümber joosta,” rääkis Kivistik eesmärgist Hollandis.

U23 arvestuses võistlevad 8,3 km pikkusel distantsil Mark Abner ja Leonid Latsepov. “Üritan praegu kvaliteetselt treenida ning head vormi ja tervist hoida. Osalen krossijooksu EM-il teist korda. Kohta ja aega on raske ennustada. Kõik sõltub osalejate arvust ja raja seisust. Olen valmis ka porisel rajal jooksma. Üritan maksimaalselt pingutada, et head tulemust koondise eest saavutada,” ütles Latsepov.