Krossijooksu maailmameister Joseph Ebuya võidutses Prantsusmaal

Keenlased Joseph Ebuya (pildil) ja Linet Masai võitsid 28. novembril lumeoludes Prantsusmaal Leffrinckouckes de l´Acier nimelise krossijooksu. Murdmaajooksu valitseval maailmameistril Ebuyal kulus 9,95 km pikkuse distantsi läbimiseks aega 28.08, kusjuures ta edestas selle jooksu kolmekordset võitjat etiooplast Imane Mergat. Teemantliigas 5000 m distantsil võidutsenud Merga kaotas Ebuyale 29 sekundiga. Kolmanda koha sai keenlane Mike Kigen 28.42-ga.
Naistest võitis 6,55 km pikkuse distantsi keenlanna Linet Masai. 10 000 m maailmameister ja krossijooksu MM-i hõbemedaliomanik edestas 18-aastast etiooplannat Emebet Antenehi 19 sekundiga, saades lõpuajaks 21.40. Anteneh tuli läinud suvel juunioride maailmameistriks 3000 m jooksus. Kolmanda koha sai 17-aastane keenlanna 2009. aasta noorte maailmameister samuti 3000 m distantsil Purity Rionoripo, kes kaotas Anetenehile nelja sekundiga.