Krusensterni jooksu võitsid Kevin Väljaots ja Liis-Grete Arro

Meeste esikolmik autasustamisel. Foto: Kain Väljaots
Meeste esikolmik autasustamisel. Foto: Kain Väljaots

Rapla jooksuklubi eestvedamisel toimus 29. oktoobril 27. Krusensterni jooks, mille võitsid klubi Täppsportlased liige Kevin Väljaots ja alles Saaremaa kolme päeva jooksust taastuv Liis-Grete Arro Sparta spordiseltsist.

Marsruudil Purila-Hagudi kulgenud 4,3 km pikkuse trassi läbis kõige kiiremini Kevin Väljaots ajaga 13.53,5. “Eriliste ootustega ma starti ei läinud, kuna olin septembris vigastatud ja oktoobris olen ainult aeroobset mahtu teinud,” ütles Väljaots ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Enne starti otsustas ta, et jookseb alguse rahulikumalt ja kui lõpus püsib veel konkurentsis, siis jätab kõik viimasele kilomeetrile. Päris sellise plaani järgi võistlus siiski ei läinud.

“Juhtus nii, et algusest peale vedasin ja minuga tuli kaasa ainult Igor Skatško. Jooksime koos kuni kolmanda kilomeetrini, siis lisasin veidi kiirust ja kuulsin, et Igor enam kaasa ei tule. Edasi lihtsalt surusin lõpuni,” rääkis Väljaots. Tema järel teisena lõpetanud Skatško sai ajaks 14.02,5. Kolmandana jõudis finišisse Martin Tamm (Rapla JK) ajaga 14.19,5. Raja esimene kilomeeter kulges veidi mudasel kruusateel, kus esines ka ligi 100 m pikkune lörtsine ja libe lõik. Järgmised kaks kilomeetrit läksid mööda kergliiklusteid ja asfalti. Viimasel kilomeetril tuli joosta jälle kruusateel, mis osutus üpriski poriseks.

Naistest võitis Krusensterni jooksu üldarvestuses 12. kohal finišeerinud Liis-Grete Arro (Sparta) ajaga 15.45,9. Järgnesid Liliana Torn (Täppsportlased) 16.38,0-ga ja Mirjam Piik (Täppsportlased) 17.36,3-ga. Liis-Grete Arro sõnul ei ole ta veel Saaremaa kolme päeva jooksust taastunud. “Kiirus ei ole praegu mu kõige parem sõber. Ma ei ole seal varem jooksnud ja sellepärast tahtsin minna. Kohilas asub mu maakodu ja Raplas võistlemine on seega nagu kodus,” lausus Arro ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. “Ilm oli äge ja mudarallit sai ka korralikult teha. Kokku ligi 2 km oli korralik libisemine ja käis õige koha otsimine. Väga palju soppa lendas ja kui väsimus jalgades, siis seda õiget sammu ja kohta natuke raskem leida ka,” lisas Arro.

Krusensterni jooksu tulemused