Ksenija Balta alustab hooaega juuli algul

Kaugushüppe Euroopa sisemeister Ksenija Balta teatas, et alustab tänavust suvist võistlushooaega tavapärasest hiljem, erialaseid treeninguid mai teisel poolel ja võistlemist alles juuli algul.

Hooaja alguse edasilükkamise põhjuseks on talvel saadud põlvetrauma, mis sundis muutma ettevalmistava perioodi treeningplaane ja sellest lähtuvalt ka suvist võistlusgraafikut.  Treener Andrei Nazarovi sõnul ei ole Ksenija vigastusest paranemine kulgenud loodetud tempos. „Vigastatud koht annab mõnes asendis ja teatud liigutustega veel tunda, kuid paranemismärgid on olemas,“ ütles Nazarov. „Kui paranemine jätkub samas rütmis, võib loota, et erialaste jooksu- ja hüppetreeningutega saame alustada mai teises pooles. Sel juhul võiks hooaja avastardi tegemine tulla kõne alla kõige varem juuli alguses.“

Eesti kergejõustikukoondise arsti Mihkel Mardna sõnul ei ole Ksenijal talvel saadud parema põlve trauma tagajärjel tekkinud kõhrealune põrutuskolle täiel määral paranenud ning on koormuste korral jätkuvalt valulik. „Tehtud uuringud näitasid, et reieluu sisemise põnda kõhre all on umbes 1,5 cm läbimõõduga luuturse ala. Seda tüüpi vigastused paranevad oluliselt kauem kui näiteks lihastraumad. Praktika on näidanud, et täielikuks paranemiseks läheb aega orienteeruvalt 2-3 kuud.”