Kukkumine ei seganud Mo Farah´il miilijooksu rekordit püstitamast

Somaalia päritolu, kuid Suurbritannia eest võistlev 5000 meetri maailmameister Mo Farah jooksis 4. veebruaril USA-s Bostonis ühe miili distantsil, kus püstitas vaatamata esimesel ringil aset leidnud kukkumisele isikliku rekordi 3.57,92. Kukkumise tõttu oli jooksukuulsus finišis alles neljas. “Keegi tabas mu jalga. Järsku end maast leides, üritasin nii kiiresti kui võimalik rajale naasta. See ei olnud kerge,” rääkis Farah. Jooksu võitis Mo Farah´treeningukaaslane iirlane Ciaran O’Lionaird ajaga 3.56,01. Teise koha sai kanadalane Taylor Milne 3.56,40-ga. Enne Farah´i jõudis üle lõpujoone veel ameeriklane Galen Rupp 3.57,10-ga.
Miilijooksu tulemused
.
Meeste 3000 meetri jooksu võitis keenlane Caleb Ndiku ajaga 7.38,29. Sama sekundi sisse mahtus ka teisena lõpetanud etiooplane Dejen Gebremeskel 7.38,97. Kolmas oli keenlane Silas Kiplagat 7.41,02-ga.
Meeste 3000 meetri tulemused
,
Naiste distantsidel domineerisid etiooplannad. Maailmarekordiomanik Meseret Defar võitis 3000 meetri jooksu ajaga 8.33,57.
Naiste 3000 meetri tulemused
,
5000 meetri ja 10 000 meetri olümpiavõitja Tirunesh Dibaba võitis kahe miili jooksu ajaga 9.21,60.