Kuldliiga etapil püstitati 1500 m jooksus isiklikke rekordeid

Täna Tartus Tamme staadionil toimunud Kuldliiga suvisel avaetapil kavas olnud 1500 m jooksu võit läks nii meeste kui naiste arvestuses väljapoole Eestit. Pool staadioniringi puhunud tugev vastutuul väga häid aegu joosta ei lubanud. Vaatamata sellele sündis mitu isiklikku rekordit. Meeste esimese ehk tugevama jooksu võitis keenlane James Kangogo Kelwon (pildil esiplaanil) ajaga 3.44,69. Parima Eesti jooksjana sai teise koha Nikolai Vedehin (TÜASK) 3.45,70-ga. Kolmandaks tuli Roman Fosti (Stamina SK) isikliku rekordiga 3.46,18-ga. Tema varasem tippmark oli 3.47,11. Neljandana lõpetanud Keio Kits (EMÜ SK) kohendas samuti oma parimat tulemust, saades ajaks 3.49,01. Tema varasem isiklik rekord oli 3.50,63. Isiklik rekordiga sai hakkama ka 5. koha pälvinud Sergei Tšerepannikov (Stamina SK), aeg 3.51,72 (varasem rekord 3.53,56). 7. koha saanud Kaarel Lilleoja (SK Stamina) uue tippmargi numbrid on 3.53,00 (varasem 3.55,64).
Meeste 1500 m jooksu videot saab vaadata siit.

Naiste sama distantsi võitis soomlanna Heidi Eriksson ajaga 4.23,95. Teine koht kuulus Jekaterina Patjukile (TÜASK) isikliku rekordiga 4.27,62-ga. Patjuki eelmine tippmark välistingimustes oli 4.29,11. Kolmanda koha võttis soomlanna Kaisa Tyni 4.29,97-ga. Naiste 1500 m protokoll