Kuldse Naelkinga võistlusel sündis võistluste rekord 3000 m takistusjooksus

Täna õhtul Ostravas toimunud 50. Kuldse Naelkinga võistlusel saavutas meeste 3000 m takistusjooksus esikoha keenlane Paul Kipsiele Koech uue võistluste rekordiga 8.02,55. Tulemus viis ta maailma tänavuse hooaja edetabelis teisele kohale. Esikohal asub praegu keenlane Kipruto Brimin Kiprop 8.02,28-ga. Koech edestas teise koha saanud kaasmaalast Hillary Kipsang Yego´t koguni 10 sekundiga. Kolmandana ületas lõpujoone etiooplane Roba Gari isikliku rekordiga 8.15,16.
,
Meeste 3000 m takistusjooksu protokoll asub siin.
,
Naiste 10 000 m jooksu võitis etiooplanna Meselech Melkamu ajaga 31.14,83. Teise koha sai keenlanna Priscah Jepleting Cherono 31.16,65-ga. Kolmandana lõpetas etiooplanna Beleynesh Oljira isikliku rekordiga 31.17,80. Kümnest jooksu lõpetanud sportlastest kaheksa olid etiooplased.