Kümmel tuli Eesti sprindimeistriks, Saarepuu kukkus viimases kurvis

Eesti murdmaasuusatamise meistrivõistlustel selgitati täna Tallinna Lauluväljakul medaliomanikud vabatehnika sprindis, võitjateks tulid Peeter Kümmel (pildil) ja Kaija Vahtra.

Meeste finaal oli dramaatiline. Kuigi kvalifikatsioonisõidus olid kolm kiireimat Peeter Kümmel (2.23,91), Raido Ränkel (2.25,83) ja Timo Simonlatser (2.27,00), tuli viimasesse kurvi liidrina hoopis Anti Saarepuu (2.28,14). Kuid ta ei suutnud suurel kiirusel suuski valitseda ja kukkus. Õnneks ülejäänud meeste lõpuheitlust rajale lebama jäänud mees siiski ei seganud ning Kümmel ja Ränkel võtsid kindlalt esimese-teise koha, vaid Kein Einastel tuli pingutada, et hoida seljataga Simonlatserit.

Saarepuu tõusis püsti alles siis, kui teised olid lõpetanud ning finišisse ei suusatanud – nii ei saanud ta kohta isegi kirja. Vaadake videolt, kuidas Saarepuu ebaõnnestumisele reageeris!

Naiste finaalis teenis Kaija Vahtra kolme päeva jooksul teise kulla, sest reedel oli ta võitnud ka 10 km eraldistardist vabatehnikasõidu. Järgnesid Piret Pormeister ja Heidi Raju. Eelsõidus oli Pormeister neli sajandikku Vahtrast kiirem, Raju oli ka seal kolmas.