Ümber Viljandi järve jooks ja Kuressaare linnajooks liitusid linnajooksude sarjaga

Suurjooks ümber Viljandi järve. Foto: Scanpix
Suurjooks ümber Viljandi järve. Foto: Scanpix

Järgmise aasta 1. mail toimuv 89. suurjooks ümber Viljandi järve ja 5. mail toimuv 37. Kuressaare linnajooks liitusid Selver Eesti Linnajooksude sarjaga ning on üheksast jooksust koosnevas sarjas kaheks esimeseks osavõistluseks.

“Ühineme Selver Linnajooksude sarjaga 2018. aastal, et tähistada Eesti Vabariigi sajandat juubeliaastat ning anda 100+ rajal osalevatele jooksjatele võimalus alustada saja kilomeetri kogumist juba 1. mail ümber Viljandi järve jooksu rajal. Linnajooksude sarja on koondunud tuntud ja suured Eesti rahvajooksud ning usume, et tänavu Viljandis 89. korda startiva Eesti vanima ja väärikaima jooksu liitumine kevadest sügiseni kestva jooksusarjaga meeldib nii ümber Viljandi järve jooksjatele kui linnajooksude sarjas osalejatele.” lausus Ümber Viljandi järve jooksu korraldustoimkonna juht Mati Jürisson. Varem kuulus ümber Viljandi järve jooks järvejooksude sarja, kuid viimastel aastatel on toimunud iseseisva spordiüritusena.

Läbirääkimised Kuressaare linnajooksu eestvedaja Saaremaa Spordikooli ja sarja korraldaja MTÜ Spordiürituste Korraldamise Klubi esindajate vahel vältasid pea aasta ning päädisid nüüd positiivse lõpplahendusega. Saaremaa Spordikooli direktori Mati Mäetalu sõnul on Kuressaare linnajooksu kvaliteedi tõstmise ja osalejate arvu kasvatamise nimel aastaid vaeva nähtud. Tänavu 6. mail 36. korda toimunud Kuressaare linnajooksul püstitati uus osalejate rekord – jooksule registreerinuid oli kokku 1375, neist lõpetas 1287 jooksjat ja matkajat.

“On äärmiselt positiivne ja rõõmustav, et üheks väljundiks kujunes nüüd liitumine Selveri Linnajooksude sarjaga. Koostöö sarja korraldajatega annab meile kindlasti väärt kogemusi ja uusi ideid ning aitab Kuressaare linnajooksu edukamalt turundada. Anname endast parima, et antud usaldust õigustada,” ütles Mäetalu.

Alates tänasest saavad huvilised end linnajooksude sarjale registreerima hakata. Registreerimiskeskkond asub sarja kodulehel www.jooks.ee/linnajooksud. Saaremaa Spordikooli kodulehel olev linnajooksu leht on hetkel täiendamisel ja kaasajastamisel. Kuressaare linnajooksu osas on uudiseid veel. Nimelt on alates järgmisest aastast jooks tasuline.

„Kuna eelarve maht on seoses osalejate arvu ja elektroonilise ajavõtuga oluliselt kasvanud, tuli korraldajatel selline otsus paraku vastu võtta“, tõdes Mati Mäetalu. „Samas ei ole osavõtutasu suur, vaid on võrreldes näiteks teiste jooksudega pigem sümboolne“, lisas Mäetalu. Osavõtutasu on eelregistreerimisel 10 km distantsil 5 eurot ja 5 km läbimise eest 3 eurot. Võistluspäeval kohapeal registreerides on vastavad tasud 10 ja 5 eurot. Osavõtutasust on vabastatud kõik matkajad ja kepikõndijad ning samuti osavõtjad, kes on sündinud aastal 2000 ja hiljem.

Kuivõrd linnajooksude sarja kuulub nüüdsest üheksa jooksuvõistlust, muutub ka 100 kilomeetri kogumine sarjas kergemaks. Osaledes kõigi üheksa võistluse pikimatel distantsidel on võimalik aasta jooksul läbida maksimaalselt 182 km, mis on peaaegu kaks korda suurem number, kui 100+ rajal arvesse minemiseks tarvis.

Uute etappide lisandumine ja linnajooksude sarja geograafia laienemine kergendab ka sarjas kaasa löövate jooksjate valikuid. Motiveerimaks jooksusõpru osalema kõikidel etappidel, autasustatakse kõigil üheksal osavõistlusel ajavõtuga distantsil osaluskorra kirja saanud jooksjaid, nagu ka 100+ arvestusse läinud võistlejaid, unikaalse Eesti 100 motiiviga medaliga ning auhindadega toetajatelt.

Selver Eesti Linnajooksud 2018 sarja osavõistlused

Suurjooks ümber Viljandi järve – 1. mai
Kuressaare Linnajooks – 5. mai
Rapla Selveri Suurjooks – 27. mai
Narva Energiajooks – 9. juuni
Viking Line Eesti Ööjooks – 18. august
Jüri Jaansoni Kahe Silla Jooks – 2. september
Tallinna Maraton – 8.-9. september
Tartu Linnamaraton – 6. oktoober
Viking Window Paide-Türi Rahvajooks – 7. oktoober