Kuressaare Linnajooks kutsub päikselisele Saaremaale!

IMG_8941Laupäeval, 4. mail toimub arvult juba 38. Kuressaare Linnajooks. Pikkade traditsioonidega linnajooks on välja kasvanud 1982. aastal esimest korda toimunud „Ümber Kingissepa linna jooksust“. Alates 2015. aastast on jooksu peakorraldajaks Saaremaa Spordikool.

Linnajooksuga tähistatakse Kuressaare linna sünnipäeva ja propageeritakse tervislikku liikumist. Tegu on kena ning hubase saaremaise jooksuga, kus osalejate arv on olnud viimastel aastatel ca 1300. Osalejate arv on järjepidevalt kasvanud ning linnajooksust on väljakujunenud Saare maakonna kõige osavõturohkem tervisespordiüritus.

Alates eelmisest aastast liitus Kuressaare Linnajooks Selveri Eesti Linnajooksude sarjaga ning see tõi jooksule kaasa uue hingamise. Liitumine andis jooksule parema reklaamväljundi väljaspool maakonda ning tõi juba esimesel aastal juurde hulgaliselt uusi osalejaid „suurelt maalt“.

Mida toob Kuressaare Linnajooks 2019? Distantsid on traditsiooniliselt 5 km ja 10 km ning lühemat distantsi on võimalik läbida ka matkates. Kõik osalejad saavad lisaks heale tujule täiesti uue kujundusega mälestusmedali, joogipudeli ning soodusflaiereid erinevatelt koostööpartneritelt (Sportland, Viking Line, Selver). Linnajooksu uueks joogipartneriks on sel aastal A. Le Coq. Kõigi osalejate vahel loositakse välja jalgratas.

IMG_8842Enne põhistarte toimuvad ka lastejooksud (distants ca 200m), mille kõik osalejad saavad samuti medalitega pärjatud. Lastejooksudes osalejate vahel loositakse välja tõukeratas.

Muusikalist meelelahutust pakub sedapuhku Kaitseväe orkestri ajateenijate rockbänd „Kitarripatarei“. Tegu on noorte meeste ägeda pundiga, keda tasub kindlasti kuulama-vaatama tulla.

Kuressaare Linnajooksu stardi- ja finišipaik ei ole sel aastal harjumuspäraselt kesklinnas, sest see on remondis. Võistluskeskus asub Kuressaare Gümnaasiumi ja Kuressaare Tervisepargi vahelisel alal (Kaevu tn 18).

Täpsem info ja eelregistreerimine www.saaremaaspordikool.ee