Kuressaare linnajooksu võitsid saarlased Ando Õitspuu ja Liliana Torn

Kolm 10 km kiiremat meest: Marek Nõmm, Ando Õitspuu, Kaupo Sasmin. Foto: Ahto Jakson
10 km kolm kiiremat meest: Marek Nõmm, Ando Õitspuu, Kaupo Sasmin. Foto: Ahto Jakson

Eesti Linnajooksude sarja teise osavõistlusena toimus täna 37. Kuressaare linnajooks, mille 10 km pikkuse põhidistantsi võitsid jooksuklubi Sarma esindaja Ando Õitspuu ja klubi Täppsportlased ridadesse kuuluv veteran Liliana Torn.

Õitspuu tänane võiduaeg 32.39. Teisena lõpetas Marek Nõmm 32.50-ga ja kolmandana Kaupo Sasmin täpselt 33 minutiga Viimastel aastatel Kuressaare linnajooksul esikohti noppinud Ando Õitspuu pidas tänast võistlust enda jaoks senistest kõige raskemaks, seda just konkurentsi tõttu.

“Ise arvasin, et Kaupo on täna kõige kõvem konkurent, aga ta jäi teisel kilomeetri maha ja tekkis vahe, mida hoidis lõpuni. Marek Nõmmega jooksime koos edasi. Ta ilmselt hoidis end rohkem tagasi, sest ma vedasin,” rääkis Ando Õitspuu ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Saarlane oli ise valmis, et heitlus esikoha pärast jääb lõpu peale, kuid nii ei läinud, sest viimasel kilomeetril enne lossihoovi sisenemist sai ta väikese edumaa. “Kasutasin seda ära ja muidugi koduraja eelis ka. Panin tempos veidi juurde ja vahe hakkas tekkima. Hiljem Marek ise ka tunnistas, et jooksis täiesti enda piiri peal, kuigi mulle tundus, et tal paistis kerge olevat,” ütles Õitspuu.

Ta pidas tänast võitu kõige raskemaks, sest tänu Kuressaare linnajooksu Eesti linnajooksude sarja lülitamisele, on ka mandrilt jooksjaid juurde tulnud. Linnajooksude sarja Ando Õitspuu endale prioriteediks ei pea. “Valikuliselt mõne etapi teen kaasa. Tahan joosta Kergejõustikuliidu poolt üllitatud uut staadionijooksusarja. Ümber Viljandi järve jooksu jätsin vahele, sest eelistan ikkagi kodus hästi võistelda,” sõnas Õitspuu.

Marek Nõmme jaoks kujunes tänane jooks mehe enda sõnul väga raskeks. “Viimasel ajal on vana vigastus häda teinud ja pole korralikke jooksutrenne teha saanud. Nelja päeva pärast tuleb operatsioonile minna ja otsustasin enne siiski viimase pingutuse teha. Tempotegijat minust täna polnud ja rippusin vaevu Ando sabas. Viimasel kilomeetril libises ta eest ja edasi üritasin Kaupot enda selja taga hoida,” võttis Nõmm jooksu kokku.

10 km kiiremad naised: Kaire Matson, Liliana Torn ja Silja Jürs. Foto: Ahto Jakson
10 km kiiremad naised: Kaire Matson, Liliana Torn ja Silja Jürs. Foto: Ahto Jakson

Naistest võitis Kuressaare linnajooksu 10 km distantsi Saaremaalt Mustjalast pärit 49-aastane Liliana Torn ajaga 38.21, kes juhtis jooksu algusest peale. Ka tema teeb linnajooksude sarjas kaasa võistlusi valikuliselt. “Omal ajal jooksmine sinnapaika. Mõtlesin, et nüüd tuleb midagi ette võtta. Sellepärast liitusingi Täppsportlastega,” lausus Torn.

Teise koha sai Kaire Matson isikliku rekordiga 41.20. Tema eelmine tippmark oli 42.16. “Ma ei olnud ise enda vormis kindel, sest ei ole kolm nädalat trenni teinud, põdesin grippi. Nüüd olen uuesti trennidega järje peale saanud. Kui teisel kilomeetril nägin kellalt vaheaega 7.55, mõtlesin, et jooksen ennast kinni, aga pidasin vastu. Olen õnnelik, et ei hakanud kõndima kordagi ega jäänud joogipunktides seisma,” jäi Matson rahule.

Kolmandaks tuli Silja Jürs Sparta spordiseltsist ajaga 42.34. Temal jäi isiklikust rekordit puudu minuti jagu. “Rekordeid jooksen sügisel. Täna jooksin stabiilselt. Vaatasin, et algul ei ole mõtet kihutama hakata. Osad jooksid kohe algul 4.00 kiirusega minema, arvasin kohe, et hiljem saan nad kätte. Nii läkski. Päris palju pidin üksi jooksma. Tuule käes hoidsin mõne jooksja selja taha varju,” rääkis Jürs. Erinevalt kahest esimesest kavatseb ta kogu linnajooksude sarja kaasa teha.

5,2 km distantsi võitis meestest Hardy Kaska Spartast ajaga 18.25. Järgnesid saarlane Mairo Mändla 18.37-ga ja parim meesseenior Kristjan Enno 18.43-ga.