Kütioru maastikujooksul võttis võimsa võidu orienteeruja Raido Mitt

5. Kütioru maastikujooksu start. Foto: Võrumaa Spordiliit

Võrumaa pikamaajooksusarja 9. etapi – raske rajaga Kütioru maastikujooksu võitis täna orienteeruja Raido Mitt, edestades 9,2 km pikkusel distantsil järgmist lõpetajat üle kahe ja poole minuti.

Sparta Spordiseltsi esindava Miti võiduaeg täna 34.39. Esimene kilomeeter kulges mööda kruusateed allamäge ja pärast seda keeras rada metsavahele. “Seal läksin teistel eest ära. Mul oli kohe selline plaan,” rääkis Raido Mitt ajakirja Jooksja Jooksuportaali uudistele. Esimese kilomeetri jooksis ta koos Mikk Lauri, Jürgen Külmi, Anti Puustuse, Kaarel Piibu ja Tarmo Siimsaarega. Kui kolm kilomeetrit jäi lõpuni, vaatas Mitt korraks üle õla tagasi, nägi konkurente, kuid ei hoomanud kui kaugel nad võivad olla.

“Pärast selgus, et Anti Puustus asus minust 40 sekundi kaugusel, kuid eksis rajal, mistõttu jooksis ligi kilomeetri rohkem. Muidu oleks ta jäänud minus finišis alla minuti kaugusele,” arvas Mitt. Ta hindas tänast jooksu raskeks, sest trassil tuli võtta mitu suurt tõusu. “Lõputõus oli kõige raskem, ligi pool kilomeetrit ülesmäge. Enamik heinamaal ja metsarajal,” kirjeldas võitja trassi. Kütioru maastikujooks on toimunud viis korda, kaks korda on võitnud Kenny Kivikas ja kolm korda Raido Mitt. Kivikas peab Kütioru jooksu kõige raskemaks jooksuks Eestis.

Võrumaa pikamaajooksusarja parematele kohtadele Raido Mitt ei pretendeeri, sest kümnest osavõistlusest peab olema kaasa tehtud vähemalt seitse, kuid Mitt on osalenud neljal jooksul. Kuna orienteerumises on võistlushooaeg lõppenud, võtab Raido Mitt järgmised kaks nädalat puhkust, tegeleb muude spordialadega ja käib sörkimas. Seejärel alustab ta uut ettevalmistusperioodi. Selle käigus tahab ta kaasa lüüa Võrumaa pikamaajooksusarja viimasel etapil, milleks on 22. oktoobril toimuv 14 km pikkune Munamäe-Võru maastikujooks.

Täna Kütioru jooksul teisena lõpetanud Mikk Lauri (Võru KJK Lõunalõvi) lõpuajaks fikseeriti 37.20. Kolmanda koha sai Jürgen Külm (Diadora/Treeningpartner) 37.29-ga. Naistest võitis Kütioru jooksu Kristel Sibul (OK Kobras) ajaga 41.44. Järgnesid Laura Joonas (OK Võru) 45.03-ga ja N14 vanuseklassi kuuluv noor suusataja Johanna Udras (Võru Suusaklubi) 45.51-ga.