Joogipuuduses kannatanud Moonika Pilli sai Odessa poolmaratonil 9. koha

Moonika Pilli. Foto: Mallor Malmre
Moonika Pilli. Foto: Mallor Malmre

Maratonijooksu valitsev Eesti meister Moonika Pilli startis täna hommikul Odessa poolmaratonil, kus sai +28 kraadises kuumuses ja pool maad olude sunnil ilma joomata läbi ajades naistest 9. koha ajaga 1:30.03.

Pilli läbis esimesed 5 km 19.39-ga, 10 km 39.07-ga ja 15 km 59.34-ga. Kui esimesed viis kilomeetrit suutis ta joosta tempoga 3.55 kilomeetri kohta, siis järgmised viis kilomeetrit tempo veidi paranes, olles 3.53. Edasi hakkas kuumus tempot mõjutama, sest alates 10 kilomeetrist kukkus Pilli tempo 4.05 peale ning viimased 6 kilomeetrit suutis ta katta tempoga 4.59.

“Väga raske jooks. Enne ei olnud võimalik rajaprofiili ka kusagilt vaadata, mistõttu ei osanud ka midagi karta. Võtsin oma tempo, mis võiks jõukohane olla, kuid viimased kümme kilomeetrit olid ainult tõusud, mis kustutasid täiesti ära. Väikesed laskumised ei taastanud, vaid lõhkusid tempot veelgi,” rääkis Moonika Pilli ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Esimest korda õnnestus tal juua alles 10 kilomeetri joogipunktis, sest ühe Ukraina jooksja tempomeister korjas joogid lihtsalt eest ära. “Sellist asja pole ma varem kusagil täheldanud. Olen õnnelik, et üldse üle finišijoone jõudsin. Lõpus kutsusin endale kiirabi, sest “pilt läks taskusse”. Veepuudus ja kuumus jätsid oma jälje. Sain ühe raske kogemuse võrra rikkamaks,” lausus Pilli. Odessasse jõudis ta päev varem, sest läks sinna puhkusereisile. “Niisama nautimiseks on siin kõik väga hea, hotell asub ka lähedal,” lisas Pilli.

Kuumus jättis oma jälje ka esikolmikule. Poolmaratoni võitis 46-aastane ukrainlanna Valentyna Poltavskaia ajaga 1:20.42,2. Teise koha sai samuti ukrainlanna Iryna Masnyk  1:23.38,1-ga ja kolmanda koha ukrainlanna Olena Fedorova 1:24.39,2-ga.