Kuumus pani Elva tänavajooksul osalejad proovile

Elva tänavajooksu start. Foto: Elva Jooksusari

Täna toimus 30-kraadises kuumuses Elva Jooksusarja esimene etapp – Elva tänavajooks, kust jäid Eesti paremikku kuuluvad jooksjad eemale kas liiga palava ilma või olümpiaks ning Euroopa meistrivõistlusteks valmistumise tõttu. Nii võitsid 10 km pikkuse põhidistantsi seekord Margus Pirksaar Jooksupartnerist ja Klarika Kuusk Treeningpartnerist.

41-aastane vanameister Margus Pirksaar suutis põrgukuumuses läbida trassi ajaga 36.03, mis on sellistes oludes väga hea tulemus. Teisena lõpetas Andreas Kraas 37.57-ga ja kolmandana Martin Kalmus 38.14-ga. 2014. aasta võitja Allar Lamp pidi seekord jooksust eemale jääma tallaaluse lihase vigastuse tõttu, mis teda vaevab pärast Ameerikast tulekut. “Juba paar nädalat ei ole joosta saanud. Naelikud põrutavad ikka jalad ära,” tõdes Lamp Jooksuportaalile. Tiidrek Nurme ja kolmikõed Luiged valmistuvad laagris Rio olümpiaks. Füsioterapeudina läks kaasa Keio Kits.

Naistest osutus Elva Tänavajooksul kiireimaks alles 22. juunil Pärnumaal Võidupüha maratoni võitnud Klarika Kuusk ajaga 43.48. Talle tuli võit üllatusena, sest ei teadnud pärast finišit oma kohast midagi. “Hullult tappev kuumus. Õhku ei olnud. Nii kui üle finišijoone jõudsin, vaatasin, kuidas saaks järve ujuma. Kui esikoht tuli, siis on hästi ja võin rahule jääda,” ütles Kuusk Jooksuportaalile. Ta ei kurtnud, et pärast Võidupüha maratoni oleksid jalad väsinud. “Jalad on head ja jõudu jagub. Ainult juba enne starti olid otsaesine ja riided higist täiesti märjad,” märkis Kuusk. Elva Tänavajooksult puudus ka mullune võitja Kaisa Kukk.

Teise koha sai tänasel jooksul Kristel Vallaste (Jooksupartner) 44.14-ga. Kolmandana lõpetas Aigi Salumäe 44.38-ga. Kokku jõudis täna pikal maal finišisse 124 jooksjat.

11-13aastastele mõeldud 5 km jooksu võitis poistest Rasmus Boisen ajaga 19.52 ja tüdrukutest Johanna Kaare 23.14-ga. 800 m pikkusel lastejooksul olid kiiremad Andreas Krumm 2.52-ga ja Maria Liis Alt 2.59-ga. 6-7aastased lapsed jooksid 400 meetrit. Poistest näitas kiireimat minekut Remo Liidemaa 1.31-ga ja tüdrukutest Hanka Mühlberg 1.35-ga.

Elva tänavajooksu peetakse järjepidevalt alates 2009. aastast, algul 5-kilomeetrisena, kuid kahe aasta eest pikenes rada kümne kilomeetrini. Mulluse Elva tänavajooksu võitis meestest Ibrahim Mukunga ajaga 30.00,87, naistest oli edukaim Kaisa Kukk ajaga 38.14 ning need ajad on ühtlasi ka rajarekordid. Elva Jooksusari on tänavu kolmeosaline, järgmine etapp on 28. augustil toimuv seitsmekilomeetrine Elva järvedejooks, sarja lõpetab 23. oktoobril toimuv Elva mäejooks.