Laskesuusatamise IBU Cup toimub Otepääl sulast hoolimata

Kui kaks nädalat tagasi saatsid Otepääl toimuva laskesuusatamise IBU karikavõistluste etapi korraldajad pressiteate, et pakane ähvardab võistlust, siis nüüd võideldakse hoopis sulaga, kuid võistluse toimumine on väljaspool kahtlust. Hoolimata temperatuuri tõusust on lumeolud Otepääl peaaegu ideaalsed.

“Otepää on taaskord valmis, et viia läbi rahvusvaheline laskesuusatamise suurüritus,” kinnitas ELSFi president ja võistluse korralduskomitee esimees Aivar Nigol. “Tänu Tehvandi Spordikeskuse rajameistritele ja transpordiküsimustes meile abiks olnud ehitusettevõttele TREV-2 oleme suutnud rajad teha ideaalilähedaseks ning suure lume ja külma ajal lund ka juurde tootnud, seega ei ole ühtki takistust suurvõistluse läbiviimiseks.”

Aivar Nigol lisab: “Pealtvaatajatele võime kinnitada, et võistlus tuleb suurejooneline ning nädalavahetuse ilmaprognoos lubab Otepääle ideaalset ilma ja sajuta kergetes miinuskraadides lumist vaatepilti. Lisaks on suurvõistlus ka ju kõigile pealtvaatajatele tasuta.”

IBU Cupi Otepää etapil võisteldakse laupäeval pikal distantsil (M 20 km ja N 15 km) ning pühapäeval sprindis (M 10 km ja N 7,5 km).

Operatiivset infot ja ettevalmistuste kulgu saab jälgida spetsiaalselt võistluste jaoks avatud koduleheküljelt.