Laskesuusatamise IBU Cupi korraldustoimkond võitleb lume ja külmaga

Kaks nädalat enne laskesuusatamise IBU Cup’i 4. osavõistlust on esile kerkinud küsimus, millistes tingimustes saab toimuma 4.-6. jaanuarini toimuv suurim talvespordi sündmus Otepääl.

Võistluse tehniline pool on juba täna valmis, aga peavalu teeb ennustamatu ilm. Täna, 19.detsembril, koguneb Tallinnas IBU CUP 4 Biathlon Otepää 2013 nõukogu, mis kinnitab lõplikult võistluste toimumise ajakava ja tingimused.

„Otepää on taaskord valmis, et viia läbi rahvusvaheline laskesuusatamise suurüritus,“ kinnitas ELSFi president ja võistluse korralduskomitee esimees Aivar Nigol. „Tagatud on suurepärased tehnilised tingimused nii sportlastele, kui ka hooldemeeskondade, kohtunike ning meedia jaoks.“ Korraldajad loodavad, et ka ilm on jaanuari alguses võistlust soosiv.

Aivar Nigol lisab: “Võrreldes 2010. aastaga, mil Eesti Laskesuusatamise Föderatsioon korraldas U-26 Euroopa Meistrivõistlusi laskesuusatamises, on Tehvandi Spordikeskuses palju muutunud – ehitatud on kaasaegne staadionihoone  võistluskeskuse ja pressikeskuse ruumidega, uued hooldemeeskondadele mõeldud ruumid. Tehvandi Spordikeskuse staadionil on 1000-kohaline pinkidega lasketiiru tribüün ja varikatusega 2200-kohaline toolidega läänetribüün.”

IBU Cupi Otepää etapi kavva kuuluvad 5. jaanuaril pikad distantsid (M 20 km ja N 15 km) ning 6. jaanuaril sprint (M 10 km ja N 7,5 km).

Kui mullu samal ajal olnuks Otepääl laskesuusavõistluse korraldamine ohus lume puudumise tõttu, siis tänavu võib karta vaid tugevat pakast. Siiski pakub ameeriklaste pikaajaline prognoos (vaata www.accuweather.com) Eestisse jaanuari alguseks märksa pehmemat ilma (0 kuni -5) kui praegu.

Operatiivset infot ja ettevalmistuste kulgu saab jälgida spetsiaalselt võistluste jaoks avatud koduleheküljelt www.otepaa.biathlon.ee.