Laskesuusatamise jälitussõidu Eesti meistriteks tulid Lessing ja Talihärm

Roland Lessing. Foto TAIRO LUTTER/POSTIMEES/SCANPIX
Roland Lessing. Foto TAIRO LUTTER/POSTIMEES/SCANPIX

Täna jätkusid Otepääl Eesti lahtised meistrivõistlused laskesuusatamises, kus kavas olnud jälitussõidus tulid Eesti meistriteks Roland Lessing ja Johanna Talihärm.

Eile sprindidistantsil Eesti meistritiitli võitnud Johanna Talihärm oli võitmatu ka täna. Talihärm läbis 10 km distantsi ajaga 34 minutit 17 sekundit (0+2+0+1) ja võttis sellega kindla esikoha. Teisena lõpetas Olga Poltoranina (+0.25; 1+1+0+1) ja kolmandana Kadri Lehtla (+0,44; 1+0+0+0).

Talihärma jaoks oli tänane meistritiitel juba teine, nimelt sai neiu kaela kuldmedali ka eilsel sprindietapil. “Mul naiste seas neid meistritiitleid väga ei olegi. Eilne oli kolmas ja tänane neljas täiskasvanute meistritiitel,” sõnas 23-aastane Talihärm. Viimases tiirus ühe möödalasu teinud Talihärma jälitas koondislane Kadri Lehtla, kuid olenemata liidri viimase tiiru eksimusest Lehtla nooremale kolleegile enam järele ei jõudnud.

“Kuna esimesed 4 ringi sõitsin kontrollitult ning keskendusin laskmisele, siis jäi viimaseks ringiks ka püssirohtu sisse. Trahiringile minnes teadsin, et mul energiat on ja et Kadri on piisavalt kaugel, nii et olin üsna kindel, et meistritiitel tuleb ära,” rääkis Talihärm, kes jaanuari alguses naaseb USA-sse, et jätkata õpinguid ja treeninguid Montana ülikoolis. Koondisega liitub Talihärm kindlasti Hoflizenis MM-iks, kuid võib-olla juba ka Antrselva MK etapiks.

Meestest osutus võidukaks vanameister Roland Lessing, kes läbis 12,5 km distantsi ajaga 33 minutit ja 50 sekundit (0+1+2+0). Teise koha sai Rene Zahkna (+1.20; 1+1+1+0) ja kolmanda Johan Talihärm (+1.22; +1+3+1+0). Juba omajagu meistritiitleid kogunud Roland Lessing kinnitab, et Eesti meistrivõistlused on tema jaoks endiselt olulised võistlused.

“Enne igat starti olen samamoodi närvis nagu nooremas eas, ega kaotada ei soovi keegi,” sõnas Lessing võistluse järgselt. Samuti toonitab vanameister, et noortega võidu sõita on innustav ja motiveeriv, eriti, kuna ka Eesti-siseselt on konkurents tihe. “Jälitussõit on vahetu võistlus ja on tore, et Eestis saab ka harjutada nii, et konkurents on olemas,” kinnitas Lessing.

Tänase võistluse järel sai paika Eesti koondis 5. jaanuaril meeste 10 km sprindiga algavaks maailmakarika neljandaks etapiks. Eestit esindavad Saksamaal Oberhofis Kauri Kõiv, Roland Lessing ja Kalev Ermits. Naistest võistlevad seal Kadri Lehtla, Kristel Viigipuu ja Grete Gaim.