Latini esimene start Ladina-Ameerikas lõppes 29. kohaga

Aleksandr Latin alustas eile Mehhikos, Cozumelis peetud maailmakarika etapiga oma hooaja viimast võistlustsüklit. Tihedas, 73 mehelises konkurentsis õnnestus eestlasel lõpujoon ületada 29-ndana. Võidu võttis Etienne Diemunsch Prantsusmaalt.

Kevadel, aasta kestnud vigastupausilt naastes, oli käesolev hooaeg Latini sõnul planeeritudki just sedasi, et olulisemad MK-stardid jääksid sügisesse, kus hea vormi korral oleks võimalik enda OM-kvalifikatsiooni reitingut oluliselt parandada. Selle eesmärgiga on lisaks eilsele Mehhiko etapile Latinil järgmise kahe nädala jooksul ees ka veel MK-võistlused Kolumbias ja Koreas.

Sprindiformaadis toimunud Conzumeli etapil suutis Latin ennast kõrges konkurentsis hoida kuni jooksuetapi alguseni. Sealt edasi meie mehel aga seekord kiirust nappis ning nii tuli mitmed konkurendid endast pingereas mööda lasta.

Finišisse 29. mehena jõudnud eestlase lõpuajaks fikseeriti 53 minutit ja 3 sekundit, mis tähendas minuti ja kaheksa sekundilist allajäämist võistluse võitjale, prantslasele Etienne Diemunschile. Et konkurents Mehhikos oli äärmiselt tihe, näitab ilmekalt ka fakt, et esimese minuti sisse mahtus koguni 24 triatleeti.

Järgmine start on Latinil juba eeloleval pühapäeval, mil Kolumbias antakse start Cartagena MK-etapile.