Lätlane Dmitrijs Nicipors võitis rajarekordiga Laulasmaa Ultra

Laulasmaa Ultra start. Foto: Kristina Vennikas

11. juuni õhtul lõppes Meremõisas Eesti pikim jooksu- ja käimisüritus Laulasmaa Ultra, mille võitis meestest Lätlane Dmitrijs Nicipors võimsa rajarekordiga – ta läbis 211 kilomeetrit ajaga 22:51.16, mis teeb keskmiselt 6.29 kilomeetri kohta.

Teine ja kolmas koht läksid samuti Lätti. Teiseks jooksis end Kaspars Adijāns ajaga 26:59.19 ja kolmandaks Laimonis Skadinš ajaga 27:46.56, kirjutas Estonian Ultrarunners Team. Ulvi Lond läbis esimese Eesti naisena Laulasmaa Ultra raja maksimumdistantsi 211 kilomeetrit (aeg 31:28.13). Teiseks tuli Täppsportlane Marika Roopärg tulemusega 156,7 km (31:25.33) ja kolmandaks Kristi Rohtsalu 150,7 km (30:28.21).

Maksimumdistantsi läbis kokku üheksa osalejat. Lisaks ka Tave Allik, Uldis Pormeisters, Toomas Unt, Aivar Luud ja Mārcis Bogdanovs. Kokku osales 32-tunnisel üritusel 61 sportlast (46 meest ja 15 naist), keda toetas 31 vabatahtlikku.

Meeskondade arvestuses võitis Läti tiim nimega Peeter Vennikas – 633 km aeg 88:22.28,1 (Mārcis Bogdanovs, Kaspars Adijāns, Uldis Pormeisters ja Jānis Bogdanovs). Segavõistkondadest võitis FK 400+ tulemusega 449,1 km aeg 81:33.32,4 (Jaak, Kristi ja Martin Rohtsalu) ja naiskondadest Kosmosemuttide ja Liblikate Liit tulemusega 358,7 km aeg 64:39.29,5 (Maia Boltovsky, Marika Koplimägi ja Anu Raja).