Lätlanna Vita Devjatnikova uuendas Viimase Öö Unistusel rajarekordit

Vita Devjatņikova. Foto: erakogu

Lätlanna Vita Devjatnikova püstitas 31. detsembri südapäeval Harjumaal RMK Meremõisa telkimisalal alanud ja uusaasta tulekuga lõppenud 12-tunnisel jooksu- ja käimisüritusel Viimase Öö Unistus uue rajarekordi, läbides selle ajaga 115,2 kilomeetrit.

Niiöelda unistama tuli kokku 60 jooksjat-käijat Eestist, Lätist ja Venemaalt. Ilmataat kostitas osalejaid tugeva tuulega, üle poole ajast ka vihmaga. Nii naiste kui ka meeste esikolmik kujunes alles võistluse lõpus, kirjutab ürituse korraldaja Etonian Ultarunners Team oma kodulehel. Naistest juhtis pikalt venelanna Tatiana Sviridova, kuid viimase kahe tunniga tõusis naiste liidriks lätlanna Vita Devjatnikova, kes püstitas 115,2 kilomeetriga naiste uue rajarekordi, parandades Mari Boikovile kuulunud varasemat tippmarki 8 kilomeetriga.

Boikovi rajarekordi samuti üle jooksnud Sviridova kaotas lätlannale lõpus kahe kilomeetriga. Esmakordselt võtsid naised üldarvestuses 3. ja 4. koha. Kolmanda koha saavutas eestlanna Ulvi Lond tubli tulemusega 94,2 km.

Meeste arvestuses haarasid lätlased juhtotsad oma kätte pärast seda kui Margus Luhtoja 37. kilomeetril rajalt ära tuli. “Algul kõndisin ühe korra ringi läbi, jooksusammu ei raatsind enne starti teha. Stardist läksin rahulikult minema ja jälgisin jalga. Kui ikka trenni ei tee, ega siis võhma väga pole ja kui pead jalga hoidma. Kui jalg märku andis, astusin rajalt maha,” tõdes Luhtoja.

Ultrajooksu võitis Kaspars Adijāns 119,2 kilomeetriga, teise koha saavutas Valdis Nilovs 116,2 kilomeetriga. Kolmandale kohale tõusis tubli jooksuga Viimase Öö Unistusel parimaks eestlaseks osutunud Tarvo Siim, läbides 112,2 kilomeetrit.

“Enda meelest jooks hästi ei läinud. Läksin kohale ja hakkasin kilomeetreid koguma – tuleb palju tuleb, kuigi tahtmine oli joosta eelmisest korrast rohkem. Raskeks läks seekord. Mõned nädalad tagasi sain viiruse, mis vaikselt sees vindus. Pulss lõi kohe algul 10 löögi jagu rohkem. Tugev tuul ja üle poole võistlusest sadav vihm tegid jalad kangeks,” rääkis Siim ajakirja Jooksja Jooksuportaali uudistele. Tema jaoks oli tegemist juba neljanda Viimase Öö Unistusega. Ultrajookse on Tarvo Siimul kokku kümme.

Meeskondade, naiskondade ja segavõistkondade võidud napsasid lätlased endale. Parim meeskond oli Šalčininkai Kazlu Rūda, parim naiskond Draudzīgi Draudīg ning parim segavõistkond Mažeikiai and Radivilišk.