Laulasmaa Ultra võitsid Laimonis Skadinš ja Heleen Vennikas

Meeste esikolmik. Vasakult: Hannes Veide, Laimonis Skadinš ja Lauri Valdmaa.
13.-14. juunil toimunud Eesti pikima jooksu- ja käimisürituse Laulasmaa Ultra võitis meestest lätlane Laimonis Skadinš ning naistest üks korraldajatest Heleen Vennikas.
Esikolmiku heitlus osutus pingeliseks ja huvitavaks. Kõik kolm suutsid maksimumdistantsi, 211 kilomeetrit ära joosta. Meestest jäi kindlalt peale lätlane Laimonis Skadinš ajaga 23:42.05. Teise koha napsas napilt kaks kilomeetrit enne finišit Hannes Veide 26:17.13-ga. Kolmanda koha saavutas vaatamata 7. ringil juhtunud põlve väänamisele SK ProRunner esindaja Lauri Valdmaa 26:27.58-ga. “Taskulambi aku sai eelmisel, kõige pimedamal ringil tühjaks. 3-4 korda olin pikali juurikate otsa komberdades, eksisin vahepeal rajalt ära, kuna ei näinud rajatähiseid,” meenutas Valdmaa.
Naistest tuli võitjaks Heleen Vennikas, kes läbis 168,8 km ajaga 30:33.00. “Nautisin jooksu väga. Ultrajooksu võlu on see, et saan ennast täiesti tühjaks joosta ja mõtted maha laadida. See on nagu restart iseendale. Sportlikku eesmärki ma endale ei seadnud. Võit tuli mulle üllatusena,” ütles Vennikas Jooksuportaalile. Teise koha saavutas saarlanna Raili Rüütel. Tema saagiks jäi 152,4 km ajaga 30:28.28. Kolmanda koha sai Vilve Pilv 147,7 kilomeetriga. Aega kulus tal selle jooksmiseks 26:27.36.
Kokku osales Laulsamaa Ultral 85 jooksjat ja 32 vabatahtlikku. Maratonidistantsi läbisid ka kaks ultra-koera. Kõige pikema võimaliku distantsi, 211 km, tegi kaasa 9 jooksjat. Jooks kulges 21,1 km pikkusel ringil, mida mööda võis igaüks 32 tunniga läbida nii mitu korda, kui ise tahtis ja suutis. Vahepeal said jooksjad puhata, magada ning toitlustuspunktis süüa.