Laupäeval toimub Laulasmaal ultrajooks – Eesti pikim jooksuüritus!

Üks omapärasemaid jooksuüritusi leiab Laulasmaal aset laupäeval või õigemini ka pühapäeval, sest distants on sedavõrd pikk, et võistlus lõpeb alles järgmisel päeval. Tegemist on nelja maratonidistantsi (168,8 km) pikkuse Laulasmaa ultrajooksuga, mida korraldab klubi Estonian Ultrarunners Team.

Võistlus kestab 26 tundi, finiš suletakse pühapäeval kell 12. Arvestust peetakse poolmaratoni pikkuste ringide (21,1 km) kaupa – kui 26 tundi saab täis, lõpetavad kõik igal juhul ja saavad kirja läbitud ringide arvu. Kui aga parimad jõuavad kaheksa ringi varem läbitud, lõpeb ka võistlus selle ajaga.

Võistluse üks korraldajaid Heleen Vennikas (pildil) on veendunud, et suudab 168,8 km läbida – tema senine pikim ultrajooks oli Ateena-Sparta 246 km võistlus. “Rada pole küll lihtne, kuid looduslikult kaunis,” rääkis Vennikas. “See kulgeb läbi Keila-Joa parkmetsa ja jõuab Türisalu pangani, kus on ringi pöördepunkt. Tõuse ja langusi on päris palju.” Fotosid rajast võid näha siit!

Praegu on võistluseks registreerunud 35 ultrajooksjat, kelle tase pole kindlasti ühtlane. Kuid Ultrarunners Team’i koduleheküljel on selgitus, kuidas erinevate võimetega jooksjad peaksid tempot ja puhkusele kuluvat aega jagama, et teatud distants läbida. Vaata selgitust siit!

“Oleme näiteks arvutanud, et kui joosta kilomeeter 6 minutiga  ja kokku kaks tundi puhata, läbid distantsi 19 tunniga,” selgitas Vennikas. “Väsimuse korral võib loomulikult jätkata ka käies. Igaüks otsustab vastavalt võimetele ise, kui palju ringe ta proovib läbida.”

Registreerunud on ka 21 vabatahtlikku, kes jooksjaid-käijaid 26 tunni jooksul abistavad. “Rajal on viis söögi-joogi punkti. Pikim vahe on neil 3,5 kilomeetrit, seega paiknevad üsna tihedalt. Lisaks on Meremõisa telkimisala, kus saab vajadusel puhata või isegi magada ning siis jätkata,” lisas Vennikas.