Laupäevane Olümpiajooks avab Selver Linnajooksude sarja

Laupäeval, 24. mail Eesti Olümpiakomitee egiidi all Tartus toimuvale Olümpiajooksule on kolmapäeva hommikuse seisuga registreerunud juba üle 1500 liikumisharrastaja, kellest ligi poole tuhande jaoks on Olümpiajooks esimene rahvaspordiüritus.

”Eriti head meelt teeb asjaolu, et praeguseks Olümpiajooksule registreerunutest kolmandik osaleb rahvaspordiüritusel esimest korda. Nii Olümpiajooks kui ka mitmed teised rahvaspordiüritused on tänavu saanud rõõmustada rekordilise osavõtunumbriga, mis näitab, et liigume õiges suunas ja Liikumisaasta on inimesi kõnetanud. Eesti on väike riik, kus on oluline iga eestimaalase tervis ja heaolu,” ütles EOK president Neinar Seli.

Olümpiajooksu päeva juhatab sisse Ergo Lasteolümpia, kus lapsed saavad osaleda jooksuvõistlusel ja võtta osa sportlikest mängudest. Lasteolümpiale registreerimine toimub TÜ Spordihoone kõrval lastealal ja on lastele tasuta. Iga lõpetaja saab diplomi ning auhinnad Ergolt ja A. Le Coqilt.

10 km pikkusele põhijooksule annab kell 12 Kroonuaia sillalt stardipaugu kreeka-rooma maadluse maailmameister ja olümpiahõbe Heiki Nabi. Rada kulgeb Emajõe kallastel asfalt- ja kõvakattega pinnaseteedel. Rajal on kolm joogipunkti, kus pakutakse vett ja spordijooki. Olümpiajooksust võtavad osa ka Eesti murdmaasuusakoondise liikmed Algo Kärp, Peeter Kümmel, Aivar Rehemaa, Raido Ränkel, Siim Sellis ja Karel Tammjärv, kellel samal päeval algab Otepääl treeninglaager.

Olümpiajooksul osalejatele ja pealtvaatajatele jätkub lisaks sportimisele ja kaasaelamisele põnevat tegevust ka võistluskeskuses Tartu Ülikooli Spordihoone juures. Liikumisalal saab tutvust teha ja oma osavust proovile panna mitmetel spordialadel – korvpallis, sulgpallis, jalgpallis, disc-golfis. Sportlandi telgist on võimalik osta soodsalt spordivarustust. Võimalik on soodsalt registreerida Selver Linnajooksude sarja kuuluvatele üritustele. Kohaletulnute meelt lahutab Karl-Erik Taukar.

Olümpiajooksule registreerimine internetiaadressil www.jooks.ee lõpeb reedel, 23. mail kell 17.00. Kirja saab ennast panna ka võistluspäeva hommikul Tartu Ülikooli Spordihoone juures (Ujula 4, Tartu) asuvas võistluskeskuse sekretariaadis.

Nädal pärast Tartu Olümpiajooksu jätkub Selver Linnajooksude sari 1. juunil Rapla Selveri Suurjooksuga, mis toimub teist korda, kuid linnajooksude sarja kuulub see võistlus esimest aastat.