Laura Suur õpib ja treenib San Franciscos

Eesti kesk- ja pikamaajooksjate paremikku kuuluv Laura Suur veedab 2010/2011 kooliaasta treenides ja õppides Ameerika Ühendriikides San Franciscos. Sealse ülikooli treenerid pakkusid talle suve alguses stipendiumi, mis katab õppimis-, elamis-, toidu- ja treeningkulutused. “Kuulun kesk- ja pikamaajooksu võistkonda, kus on umbes 20 noormeest ja 20 neidu, kusjuures neiud on tugevamad. “Kuid võib siiski öelda, et ka meie tase on suhteliselt ebaühtlane. See võrdlus põhineb paljalt staadionil joostud aegadele. Kohe-kohe algab krossi hooaeg ning siis saab pilt minu jaoks selgemaks,” kirjutab Laura oma blogis.
,
Esmaspäeval, kolmapäeval ning reedel algab Laural trenn hommikul kell 7, teisipäeval ja neljapäeval kell 10. Laupäevad on iseseisvad. Pühapäeva hommikul kell 8.30 sõidab ta koos treeningukaaslastega pika krossi jaoks linnast välja. Lisaks on kaks korda nädalas ette nähtud jõusaali treening. “Tunniplaanid peame harjutuskordadele vastavalt koostama, mistõttu on kõik treeningutel alati koos. Päris kahekümnekesi koos me kogu aeg ei jookse. Jooksjad jaotatakse vastavalt tasemele ja treeningu eesmärgile iga kord erinevalt,” mainis Laura.
,
Ta nimetas enda jaoks oluliseks muutuseks krosside treeningtempot, mis tavapärasest kõrgema pulsiga. “Kannan pulsivööd (olen ainus, kes siin seda kasutab) ning on olnud jookse, kus teised tüdrukud vabalt jutustavad, kuid minu südamelöögisagedus jääb vahemikku 160-170. Osaliselt on see tingitud künklikust maastikust, kuid enamik tüdrukutest on selle muutuse väidetavalt läbi teinud. Tunnen, et mu keha hakkab tasapisi kohanema, kuid taastavad jooksud teen ülirahulikult ja ei lase isegi sellest end häirida, kui tavasörkijad minust mööduvad,” kirjeldas Laura.
,
Taastumise ja lihashoolduse jaoks on sportlastele loodud ülihead tingimused: eraldi ruum, kus lisaks massaažilaudadele asuvad külma- ja soojavann, jääkapp, kuumakapp, bosupallid, lindid, matid ning kõikvõimalikud vahendid, millega end ise mudida. “Lisaks viibib seal alati keegi, kellele kurta, ja mis veel toredam, kes ka nõu oskab anda. See ruum on sportlaste seas väga populaarne. Usun, et seetõttu jäävad paljud potentsiaalsed vigastused olemata,” väitis Laura. Oma jooksjakarjääri sihiks on ta seadnud 2016. aasta Rio olümpia.
,
JOOKSUPORTAAL
Foto: Mati Hiis

Viimased uudised