Laura Suur sai krossijooksu EMil 11. koha, Andi Noot 80.

Sloveenias Velenjes täna toimunud krossijooksu Euroopameistrivõistlustel kuni 23aastaste naiste 6 km pikkusele distantsile startinud Laura Suur alustas hästi, olles esimese 1500 meetri (vaheaeg 5.13) järel 42 startinu hulgas 18. kohal. Kui läbitud sai pool võistlusmaast (vaheaeg 10.17), kerkis Laura kaks kohta, olles 16. kohal. Viimast 1500 m pikkust ringi alustas eestlanna juba 13. kohalt. Enne finišit suutis Laura veel kahest konkurendist mööduda ning lõpetas jooksu tublil 11. kohal ajaga 20.28.
,
Enne Euroopa meistrivõistlusi tehtud intervjuud Laura Suure ja San Francisco ülikooli naiskonna peatreeneriga saab vaadata siit.
,
Treener Harry Lembergi sõnul tuli Euroopasse oma head vormi realiseerima ja tegi jooksu ära, võtmata selleks liigseid riske. “Ta jooksis kindla peale ja võrdselt tüdrukutega, kelle 5000 m ajad on 15.50-16.00 piires. Sügisesed NCAA krossijooksude võistlused ja treeningud koos uute treeningpartneritega treener Helen Lehman-Wintersi grupis aitasid Laural tõusta heasse vormi. Kuigi Laura organism andis juba märku, et tahab puhkust, näitasid tema viimased kaks pikkade lõikude trenni, et vorm on Laural säilinud,” ütles Lemberg Jooksuportaalile. Nüüd ootab Laurat ees puhkus, ravi ja energia kogumine 17. detsembrist kuni 17. jaanuarini keskmäestikulaagris Albuquerques.

,
Naiste U23 kaksikvõidu said Suurbritannia jooksjad. Euroopa meistriks krooniti Emma Pallant ajaga 19.57. Tema järel lõpetas teisena Naomi Taschimowitz 20.02-ga. Sekund kehvema tulemusega kuulus pronksmedal sakslannale Corinna Harrerile.
.
Andi Noot startis EMil meesjuunioride 6 km pikkusele distantsile. Esimese 1500 meetri ringi järel asus Noot 110 startinu hulgas 101. kohal (vaheaeg 4.50), kuid suutis poolel maal tõusta 89. kohale (9.36). Viimast ringi alustas ta 82. kohalt ja kerkis finišijoonele jõudes veel kaks kohta, lõpetades võistluse 80. kohal ajaga 19.17.
,
“Olen oma tulemusega väga rahul. Seadsin eesmärgiks kaotada võitjale 1.30-1.50, kuid kaotasin alla 1.30,” ütles Noot Jooksuportaalile. 14. detsembril läheb ta Keeniasse, kust naaseb veebruaris, et võistelda Eesti talvistel meistrivõistlustel. Ka Nooda treener Endel Pärn pidas tulemuse puhul oluliseks kaotust võitjale. “Võitja läbis kilomeetreid 2.56-ga, Andi 3.14-ga. Arvestades, et Andi on nii vähe harjutanud, on saavutatu väga hea,” märkis Pärn. Noot jookseb rohkem 800 ja 1500 meetri distantse. “Nii pikk distants nagu 6 kilomeetrit on tema jaoks palju, aga kedagi teist ei olnud sinna saata ka,” lisas Pärn.

,
Juunioride Euroopa meistriks tuli venelane Ilgizar Safiulin ajaga 17.49. Kahe järgmise medaliomaniku väljaselgitamiseks läks vaja fotofiniši abi. Napi eduga võitis hõbemedali Suurbritannia jooksja Richard Goodman. Kolmanda koha sai venelane Vladimir Nikitin. Mõlema lõpuajaks fikseeriti 17.51.