Laura Suur sai krossijooksu EMil 27. koha

Portugalis Albufeiras murdmaajooksu EM-il kuni 23-aastaste naiste klassis ainsa eestlasena startinud Laura Suur (pildil vasakul) sai 65 jooksja konkurentsis 27. koha, läbides 6070 m pikkuse distantsi ajaga 21.32. Ta jooksis tõusvas tempos kuni eelviimase vaheajavõtu punktini. 770 m peal oli Laura Suur 32. kohal. 1270 m vaheajavõtu punktis tõusis eestlanna 26. kohale, 2870 m punktis juba 20. kohale, kuid langes 4470 m punktis 27. kohale. Ent seda kohta hoidis ta lõpuni. „ Olen õnnelik, et sain siin võistelda. Tunnen, et kõigi stardis olnud tüdrukutega võin võidu joosta küll, kuid vajan selleks veidi veel aega,“ sõnas keskmaajooksuga vähem kui 3 aastat tegelenud Laura Suur.
.
Kuni 23-aastaste naiste Euroopa meistritiitli võitis türklanna Meryem Erdogan ajaga 20.08. Hõbemedalile tuli hispaanlanna Cristina Jordan 20.17-ga. Pronksi sai Emma Pallant Suurbritanniast 20.28-ga. 65 jooksjast katkestas võistluse neli.