Lauri Malsroos saavutas rattaorienteerumise MK-etapil 2. koha

Lauri Malsroos. Foto: Eesti Orienteerumisliit

Lauri Malsroos võistles täna rattaorienteerumise MK-etapil Portugalis, kus saavutas lühirajal kõrge teise koha. Ta läbis 19,1 km pikkuse raja, kus tuli läbida 19 kontrollpunkti, ajaga 1:02.16.

Esikoha võitis Ruslan Gritsanile Venemaalt, kes edestas enam kui tunnise sõidu järel Malsroosi 21 sekundiga. Kolmanda koha sai Jussi Laurilale Soomest ajaga 1:02.48. Kokku lõpetas võistluse 42 sportlast. “Oli füüsiliselt hea päev ja ka tehniliselt õnnestus sõit üsna hästi. Raja teise poole sõitsin koos kaks minutit varem startinud tšehhiga, kes aitas mul tempot üleval hoida,” ütles Malsroos Jooksjale.

Lauri Malsroosil on Portugaliga on ka varasemalt head suhted. 2015. aastal tuli ta seal Euroopa meistriks, seda toona küll sprindidistantsil. Mees on rattaorienteerumise tiitlivõistlustel käinud juba 12 aastat. “Noorena peamiselt jooksin. Rattaga sobib orienteerumine mulle paremini. Ei ole looduse poolt antud kerget jooksujalga,” märkis Malsroos.

Naiste 16,5 km pikkuse distantsi 15 kontrollpunktiga võitis rootslanna Nadia Larsson tulemusega 1:01.36. Teisena lõpetas soomlanna Antonia Haga 1:01.52-ga. Kolmandana jõudis finišisse tšehhitar Martina Tichovska ajaga 1:01.54. Naisi osales 30.