Lauri Ulm alistas ülinapilt trepijooksude valitseja

Rauno Tiits, Lauri Ulm ja Saksamaalt kohale tulnud Lars Migge. Foto: Erkki Viljarand

Eesti trepijooksude 2019 aasta karikasarja teise osavõistlusena toimus eile Tallinnas Radisson Blu Olümpia hotellis, kus oli kavas topeltsprint. Ülitihedas heitluses esikohale alistas klubi Täppsportlased esindaja Lauri Ulm napilt trepijooksude valitseja Rauno Tiitsi.

Võistlejate tuli kaks korda joosta mööda treppi 26. korrusele. Arvesse läks kahe jooksu aegade summa. Nii Rauno Tiits kui Lauri Ulm jooksid mõlemal korral üles ajaga 1.49. Võitja selgus alles pärast aegade täpsustamist komakohtadega. Lauri Ulmi võiduaeg 3.38,2 tähistab ka uut Olümpia topeltsprindi rekordit.

“Väga huvitav ja pingeline võistlus. Enne võistlust ei arvanud, et võiksin Raunole konkurentsi pakkuda. Kuid esimesel korral jooksime täpselt sama aja, siis tekkis väike lootus,” rääkis Lauri Ulm ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Pinget lisas tema sõnul ka võistluse lõpp, kui ajavõtjad pidid masina logidesse süüvima, et kindlaks teha, kumb ikkagi võitis.

Ulm arvas et trepijooksud sobivad talle hästi. “Võrdluses teistega, kui aasta tagasi esimese jooksu tegin, tuli aeg täitsa hea. Aasta tagasi tegin Olümpia esimene trepijooksu, kuhu naiste võitja Merlyn Valma töö juurest kolleege ja ka mind kutsus,” meenutas Ulm. Trepijooksude karikasarja võidu poole liikumist pidas ta veel ennatlikuks. “Eks me näe kuidas läheb, vara veel võitu planeerida. Rauno on pikemates distantsides tugevam ja tal alles suusahooaeg algas ehk vorm hakkab paranema,” sõnas Ulm.

Piret Põldaar, Merlyn Valma, Marika Turb. Foto: Erkki Viljarand
Piret Põldsaar, Merlyn Valma, Marika Turb. Foto: Erkki Viljarand

Ta ei osanud tuua kumb paremini sobib, kas trepijooks või tavaline jooks. “Mõlemas on korralik areng olnud ja huvitav võistelda. Et trepijookse praegusel tasemel teha, on palju joostud, mitte treppidel. Vormi parandus on ikka tavapärase jooksuga tulnud,” leidis Ulm. Kuna trepijooksu karikasarja esimese etapi võit andis 80 ja eilne teise etapi võit 120 punkti, juhib sarja Lauri Ulm, kuid järgmisel etapil, 28. jaanuaril toimuval Radissoni paarisjooksul ta kahjuks ise osaleda ei saa.

Rano Tiits arvas, et läheb kevade poole paremaks. “Ega ma ei olnud nii värske, aga see ei ole vabandus,” ütles Tiits. Meestest sai kolmanda koha veteranide parim sakslane Lars Migge, kes jooksis mõlemal korral 26. korrusele ajaga 1.58, mis teeb kokku 3.56.

Naistest võitis topeltsprindi Merlyn Valma (Treeningpartner), kes nagu tema klubikaaslane, veteranide klassis võistlev Piret Põldsaar jooksis kaks korda üles ajaga 2.24. Ka siin läks võitja väljaselgitamiseks vaja aegade logi üle kontrollimist. Kahe aja koond 4.48,0 andis esikoha Valmale.

“Piret on tugev konkurent nagu ka Marika Turb. Jooksma läksin kindlasti eesmärgiga võita, aga realiseerimisse ei uskunud. Raskemad jooksud nagu Teletorn on kindlasti veel ees ja karikasari tuleb põnev,” lausus Merlyn Valma. Naiste kolmas koht kuulus Marika Turbile (Head Inimesed), kes sai mõlemal korral kirja aja 2.32.