28. Lauritsapäeva jooksu võitsid Karl Mäe ja Kaisa Kukk

Kolm paremat meest autasustamisel: Taavi Tambur, Karl Mäe ja . Foto: Olga Andrejeva
Kolm paremat meest autasustamisel: Taavi Tambur, Karl Mäe ja Allan Männi . Foto: Olga Andrejeva

Harjumaal Kuusalus Lauritsa palliplatsilt anti täna õhtul kell seitse start 28. Lauritsapäeva jooksule, mille võitsid Karl Mäe spordiklubist Altius ja Kaisa Kukk Treeningpartnerist.

Karl Mäe võitis 5,2 km pikkuse distantsi ajaga 16.25,3. “Vaatasin esimestel kilomeetritel, teised teevad ja pärast teist kilomeetrit läksin ise ette. Kuna sõitsin kaugelt kohale, siis tahtsin ikka mõnusa pingutuse teha ja nii see vahe vaikselt sisse venima hakkaski. Sellised keskmise pikkusega krossijooksud on praegu parajad, nii lühemate staadionijooksude kui ka pikemate jooksude tarvis ei ole veel jõudnud trenni teha,” tunnistas Mäe ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Ajateenistuse algul mainis üks kamraad talle, kellega juhtumisi lõpuni välja teenis, et selline võistlus toimub. “Aasta hiljem täitsin lubadust ja tulin osalema,” sõnas Mäe. Teisena lõpetanud Taavi Tambur Spartast kaotas talle 18,6 sekundiga. “Kuusalus on alati hea võistelda olnud. Teisel kilomeetril Mäe kiirendas nii palju, et jäin maha. Sealt lõpuni hoidsin oma kohta,” sõnas Tambur. Kolmanda koha sai Allan Männi Kuusalu spordiklubist ajaga 17.07,0.

Naiste esikolmik autasustamisel. Vasakult: Olga Andrejeva, Kaisa Kukk ja Kristel Metsla. Foto: Taavi Tambur
Naiste esikolmik autasustamisel. Vasakult: Olga Andrejeva, Kaisa Kukk ja Kristel Metsla. Foto: Taavi Tambur

Naistest võitis jooksu Kaisa Kukk Treeningpartnerist ajaga 18.38,7. Tema järel tuli teiseks Olga Andrejeva Spartast 18.45,5-ga. “Algul oli Olga ees, siis mina. 2-3 kilomeetri vahel üritas Olga eest ära minna, kuid hoidsin temast “hammastega” kinni. Nii me vaheldumisi jooksime. Lõpukiirendusega õnnestus mul neljandal kilomeetril vahe sisse saada,” rääkis Kukk.

Kuna täna on Kaisa Kukel Nõmmel trenni andmise päev, võttis ta oma õpilased Lauritsapäeva jooksule kaasa, et teha üks korralik trenn lõikude asemel. “Ega treeninguna välja ei tulnud, pidin ikka pingutama ja päris niisama ei tahtnud võidust loobuda. Kuna ma nädala sees peale trennide andmise ise midagi ei tee, siis nädalavahetusel võistlen,” lisas Kukk. Puusaliigese häda tõttu peab ta koormustega tagasi hoidma ja jooksma lühemaid distantse.

Olga Andrejeva sõnul näitas ta täna praktiliselt sama tulemust, mis eelmisel aastal, vaid üks sekund tuli aeg kehvem. “Tegin oma jooksu ja panin nii palju välja, kui sain. Kaisa oli finišis kiirem. Üritasin tema eest ära joosta, kuid ei õnnestunud. Teadsin, et kui distantsi keskel seda ei suuda, siis lõpus ma Kaisale kaotas. Viimasel 250 meetril vahe suurenes. Kaisal on väga hea kiirendus. Ma ei ole viis nädalat lõigutrenni teinud, jooksin vastupidavuse pealt,” kiitis Andrejeva konkurenti.

Kolmandana jõudis Lauritsapäeva jooksul finišisse Kristel Metsla (Nõmme KJK) ajaga 19.52,3.

28. Lauritsapäeva jooksu tulemused