Lauritsapäeva jooksu võitsid Karl Mäe ja Olga Andrejeva

lLauritsapäeva jooksu start. Foto: Taavi Tambur
Lauritsapäeva jooksu start. Foto: Taavi Tambur

Täna õhtul anti Kuusalu vallas 29. Lauritsapäeva jooksu start. 5,2 km pikkuse jooksu võitis meestest teist aastat järjest Karl Mäe, naistest jõudis seitsmenda võiduni Olga Andrejeva.

Alguses läks kohe ette Arvi Alamaa ja tema kannul Raivo Alla. Koos nendega jooksis Karl Mäe, kes finišeeris esimesena ajaga 16.08. “Sel aasta oli konkurents tihedam kui mullu. Jooks kulges suhteliselt ühtlaselt, kuskil kahe kilomeetri peal hakkasid vahed teistega sisse tulema ja siis venitasin seda lõpuni välja,” rääkis Mäe ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Teiseks tuli Teet Kokk 16.19-ga, kes jättis selja taha kolmandaks tulnud Raivo Alla (Sparta) 16.25.

Naistest võitis jooksu Olga Andrejeva (Sparta) ajaga 19.11. Tema jaoks on tegemist juba seitsmenda võiduga. “Tegin täna testijooksu, tahtsin teada kas suudan pingutada. Seis on juba parem, suutsin pingutada. Vaikselt taastan rauavarusid, iga päevaga on enesetunne parem,” ütles Andrejeva.

Teisena lõpetas Tema klubikaaslane Maria Veskla 19.59-ga. Kolmanda koha sai Kristel Metsla (Head Inimesed) 20.56. Meeste rajarekord kuulub 2001. aastast Toomas Tarmile ajaga 15.21. Naiste rajarekordi omanik on Olga Andrejeva, kes jooksis selle 2014. aastal, saades lõpuajaks 18.37.