Leedulanna Zivile Balciunaite võitis EM-il naiste maratoni

Barcelonas jätkuvatel kergejõustiku Euroopa meistrivõistlustel tõi Leedule esimese medali ja koguni kuldse Zivile Balciunaite, kes võitis naiste maratoni ajaga 2:31.14. Olulised hetked maratonirajal hakkasid arenema 30. kilomeetril, kus tänavu juba kaks maratoni (Sevillas ja Roomas) jooksnud leedulanna pani sisse kiirema käigu ja rebis end 11-liikmelisest jooksjate grupist lahti, käristades vahe 20-sekundiliseks. Teise ja kolmanda koha peale jätkasid kõrvuti jooksmist venelanna Nailya Julamanova ning itaallanna Anna Incerti. 35. kilomeetriks oli Balciunaite edu jälitajate ees kasvanud 35 sekundile. Julamanaova suutis Incertist eest ära joosta. 40. kilomeetriks sai selgeks, et leedulanna võidus ei ole enam kahtlust, sest vahe Julamanova ees kasvas 50 sekundiliseks. Viimasel kahel kilomeetril suurendas Balciunaite oma edu veelgi ja finišeeris ajaga 2:13.14. Hõbemedalile tulnud venelanna Nailya Julamanova kaotas talle 1.01 ja pronksmedali võitnud itaallanna Anna Incerti 1.34.