Leetoja: Nurmsaluga olnuks me võib-olla isegi kaheksandad


-ETV/ERR SPORT

Eesti kahevõistlejate koondis lõpetas Oslo MM-i teatesõidu 12. ehk viimase kohaga, kusjuures eelviimasele Venemaale kaotati 32,9 sekundit.

Seejuures juba enne starti tabas eestlasi natuke ebaõnne, kui Kaarel Nurmsalut asendanud Han-Hendrik Piho (pildil) pani end soojenduseks liiga paksult riidesse ja Karl-August Tiirmaal ei õnnestunud enne starti tualetti külastada. Aldo Leetoja aga leidis, et Nurmsalu abiga oleks Eesti võinud sihtida isegi kaheksandat kohta. Järgnevalt eestlaste kommentaarid intervjuudes ETV-le.

Kail Piho:

Kohe kindlasti ei jäänud sõiduga rahule. Itaallasega koos oleks pidanud ära sõitma ja venelase oleks pidanud kinni püüdma. Ühe tubli kahe panen endale. Suusk eelmine võistlus oli parem.

Kuula intervjuud:

Han-Hendrik Piho:

Selline tuim ühtlane sõit oli. Neljanda käiguga panin kogu aeg. Seda teravust jäi natuke puudu. Oleks tegelikult venelaselt tahtnud veidi eest ära sõita, et anda edu, aga ei suutnud. Soojenduse ajal juba mõned pisiasjad läksid valesti. Ilm läks nii soojaks, et panin natuke palju riideid peale. Soojenduse ajal oli juba kuum. Pudelis oli nii kuum vesi, et vett juua ei saanud ka enne starti. Muidugi Kailu käest sain õnneks paar lonksu.

Kui oled tugev mees, siis ei ole ükski rada raske. Kõik laskumised on kurviga, pead laskumistel ka kogu aeg astuma.. iseenesest mootori poolest oleks suutnud sõita, aga jalad läksid kangeks. Tõusud on ka korralikud.

Olin täna hüppemäel ankruks Kaarli (Nurmsalu) asemel. Kindlasti hüppe poole pealt hävisime no julgelt 20 meetrit võrreldes Kaarliga. Murdmaa poolelt ei oska öelda. Üldiselt olen Kaarliga enam-vähem võrdselt sõitnud.

Kuula intervjuud:

Karl-August Tiirmaa:

No ei olnud jah (kerge). Põhimõtteliselt vedasin ta (venelase) teise ringi tõusu peale, siis seal keskel tegi spurdi ja mina enam kaasa ei jõudnud minna. Oli üks probleem. Ei saanud tualetti minna enne (starti). Kahju, oleks tahtnud venelasele ära teha.

Kuula intervjuud:

Aldo Leetoja:

Enda sõit oli parem, kui see esimene võistlus. Oleks saanud venelasega koos startida, siis ma usun, et oleks püsinud tuules. Seal oli 20 sekundit vahe. Ikka nii raske on sõita järele. Ta on umbes samal tasemel sõitja kui mina.

Võimalus oleks saada olnud kindlasti paremat kohta (koos Nurmsaluga). Seal üheksandat või isegi kaheksandat. Tänane päev oli nagu ta oli. Muidugi mäe peal kõik tegid oma hüppe ära. Han-Hendrik kaks poomi altpoolt hüppas viimasena ja enda kohta väga hästi, treeningutel ei saanud nii hästi. See on hea, et suudab võistlusteks kokku võtta.

Suusk oli suht-koht hea. Ma nii otseselt võrrelda teistega ei saanud, aga endale tundus, et oli hea. Suusa taha ei jäänud.

Kuula intervjuud:

ERR SPORT