Legendaarne Paide-Türi jooks tuleb 38. korda

Paide_lastejooks6. oktoobril on kõik jooksusõbrad taaskord oodatud Eestimaa südamesse. Traditsiooniline Viking Window Paide-Türi rahvajooks toimub juba kolmekümne kaheksandat korda.

Jooksud igale vanusele

Lastele spordipisiku süstimine on iga jooksu üks suurematest eesmärkidest ning nii ka Paide-Türi jooksul.  Lastejooksud 3-11 aastastele  toimuvad nii Paides kui Türil algusega kell 10.00. 6,5 km Kirna-Türi distantsile antakse start kell 12.00. Koos jooksjatega lähevad sealt rajale ka kepikõndijad ning kellel omal pole vahendeid, siis kohapealt on võimalik laenutada ILUUM kõnnikeppe. Start 13,6 km pikkusele põhijooksule antakse Paide Muusika- ja Teatrimaja eest kell 12.30. Paide-Türi distantsil selgitatakse parimad jooksjad kaheksateistkümnes vanuseklassis ja Kirna-Türi distantsil kümnes vanuseklassis.

Kõige kiirema algusega jooks Eestis

Jooksul on  vahefinišid nii pikal kui lühikesel distantsil. Kuna pika distantsi esimene vahefiniš leiab aset juba 200m peale starti, siis tihti algab jooks tõsise sprindiga, mis teebki sellest ilmselt Eesti kõige kiirema algusega pikamaajooksu.

Lõpetamine on medalit väärt

Kõik sportlased, kes tulevad osalema Paide-Türi rahvajooksule, mis on ühtlasi ka Selver Eesti Linnajooksude sarja viimane etapp, saavad omale kaela ilusa erikujundusega medali. Kõik lõpetanud jooksjad on medalit väärt ja tunnustame sellega inimesi, kes on leidnud jõudu ennast ületada, mida kahtlemata jooksu lõpetamine on. Parimaid aegu näitavaid jooksjaid autasustatakse muidugi ka tavapäraselt heade auhindadega. Selver Eesti Linnajooksude 2019 raames läbiviidav paremusjärjestuse „100+ rajal“ selgitamiseks arvestatakse pika distantsi läbimist.

Legend osaleb

Paide-Türi jooks sai alguse 1982. aastal ja ainult sellel esimesel aastal juhtus nii, et Viljandimaa mees Paul Kolla ei osalenud Paide-Türi jooksul. 36 korda on ta osalenud ning ka sel aastal on ta ennast juba kirja pannud. Ole ka nagu legend ning pane ennast juba praegu kirja. Selleks leia sobiv distantsi ja registreeri jooksule. Registreerimine kodulehel  on avatud kuni 4. oktoobrini, võistluspäeval on võimalik registreeruda stardipaikades.

Rohkem infot www.rahvajooks.ee

NB! Jooksubussid tulevad koostöös ATKO-ga Tallinnast, Pärnust, Viljandist ja Raplast. Joosta peab ju saama!